Dünya 2012den beri ilk kez Filistinde

2012'den beri ilk kez Filistin'de

Ürdün Kralı 2.Abdullah çeşitli temaslarda bulunmak üzere işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentine geldi. Gerçekleşecek ikili görüşmelerde, Filistin'in halihazırdaki durumu ile İsrail'in geçen ay Kudüs ve Mescid-i Aksa'da gerçekleştirdiği ihlaller ele alınacağı belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
2012den beri ilk kez Filistinde
Diğer

Ürdün Kralı 2.Abdullah çeşitli temaslarda bulunmak üzere işgal altındaki Batı Şeria'nın Ramallah kentine geldi.

Beş yıl aradan sonra helikopterle Ramalah'a gelen Kral Abdullah, Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ve diğer Filistinli üst düzey yetkililer tarafından karşılandı. Karşılama töreninde iki ülkenin milli marşları çalındı.

Filistin resmi haber ajansı WAFA'da yer alan haberde, iki liderin "Filistin'in halihazırdaki durumu ile İsrail'in geçen ay Kudüs ve Mescid-i Aksa'da gerçekleştirdiği ihlallerin yanı sıra bölgede yaşanan son gelişmeleri" ele alacağı belirtildi.

Liderlerin ayrıca "Filistin-İsrail barış görüşmelerinin yeniden başlatılması için ortaya konan çabalar ile Ürdün-Filistin iş birliğinin daha da geliştirilmesi ve güçlendirilmesi konularını da masaya yatıracağı" kaydedildi.

Ürdün Kralı 2. Abdullah, son olarak 2012'de Filistin topraklarını ziyaret etmişti.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.