Dünya ABD Güvenlik Konseyinden kınama

ABD Güvenlik Konseyi'nden kınama

Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Gaziantep'te gerçekleşen terör saldırısı hakkında bir kınama mesajı yolladı.

Haber Merkezi DHA
Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Sözcüsü Ned Price, Gaziantep'te gerçekleşen terör saldırısı hakkında bir kınama mesajı yollayarak, Demokrasisini terörün her türlüsüne karşı koruyan Türkiye halkının yanında yer alıyoruz" ifadesinde bulundu.

"Yaralılara acil şifalar diliyoruz"

Amerika Birleşik Devletleri'nin, dün Gaziantep'te meydana gelen terör saldırısını en güçlü biçimde kınadığını" belirten açıklamada Price, Bu barbarca eylemin failleri, adi ve korkak bir şekilde, bir düğünü hedef almışlar; çok sayıda kişiyi öldürmüş ve yaralamışlardır. Düşüncelerimiz ve dualarımız, hayatını kaybedenlerin aileleri ve sevenleriyledir, yaralılara da acil şifa diliyoruz" dedi.

Biden 24 Ağustos'ta Türkiye'de
Beyaz Saray'ın internet sitesindeki bildiride, Demokrasisini terörün her türlüsüne karşı koruyan Türkiye halkının yanında yer alıyoruz ve Türk yetkililerle yakın temas halindeyiz. Ayrıca, Başkan Yardımcısı Biden, 24 Ağustos perşembe günü Ankara'yı ziyaret ederek, kıymetli NATO müttefikimiz ve ortağımız olan Türkiye'yle, terör belasına karşı birlikte çalışma kararlılığımızı bir kez daha tasdik edecektir" denildi


Gaziantep saldırısına dünyadan tepkiler
DÜNYA
Gaziantep saldırısına dünyadan tepkiler


Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.