|

"ABD Hong Kong'u karıştırıyor"

Çin Dışişleri Sözcüsü Lu Kang, ABD'yi Hong Kong'u karıştırmakla suçladı. Kang, Hong Kong'un iç işlerine karışılmasının Çin halkının tepkisini çekmekten başka bir sonuç doğurmayacağını ifade etti.

Yeni Şafak
14:47 - 13/05/2016 Cuma
Güncelleme: 12:57 - 13/05/2016 Cuma
AA
Çin Dışişleri Sözcüsü Lu Kang, Hong Kong'daki
gelişmelerin ülkenin iç meselesi olduğunu ve hiçbir ülkenin buna karışmaya hakkı olmadığını vurguladı.
Çin Dışişleri Sözcüsü Lu Kang, Hong Kong'daki gelişmelerin ülkenin iç meselesi olduğunu ve hiçbir ülkenin buna karışmaya hakkı olmadığını vurguladı.

Çin Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Lu Kang, olağan basın toplantısında, Hong Kong bölgesiyle ilgili ABD'nin endişelerini içeren rapora ilişkin açıklamasında, ''ABD'de bazılarının sürekli Hong Kong'u karıştırmaya, Hong Kong'un ekonomik kalkınmasına müdahale etmeye ve toplumsal birliğini bozmaya çalıştığını'' söyledi.Lu, Hong Kong'un Çin'in özel yönetim bölgesi olduğunu hatırlatarak, buradaki gelişmelerin ülkenin iç meselesi olduğunu ve hiçbir ülkenin buna karışmaya hakkı olmadığını vurguladı.Hong Kong'un Çin'in "tek ülke, iki sistem" bünyesinde olduğunu ve bu yapının değişmeyeceğine vurgu yapan Lu, bu tür girişimlerin anlamsız olduğunu ve bu durumun Çin halkının tepkisini çekmekten başka bir sonuç doğurmayacağını ifade etti.

#Çin
#ABD
#Hong Kong
8 yıl önce