Dünya ABD ve İsrailden Güney Kıbrısta tatbikat

ABD ve İsrail’den Güney Kıbrıs’ta tatbikat

ABD güçleri, İsrail’in bir ay sürecek ‘Ateş Arabaları’ tatbikatı kapsamında, Güney Kıbrıs’ta düzenlenen ve İran’ın nükleer tesislerine yönelik geniş çaplı saldırıyı simüle eden manevrasında yer alacak.

Abone Ol Google News
Dış Haberler Yeni Şafak
ABD ve İsrail’den Güney Kıbrıs’ta tatbikat
Arşiv

ABD Hava Kuvvetleri’nin, İsrail’in İran’a saldırıya yönelik tatbikatına katılacağı bildirildi. İsrail merkezli Kanal 13’ün haberine göre, ABD güçleri, İsrail’in bir ay sürecek ‘Ateş Arabaları’ tatbikatı kapsamında, Güney Kıbrıs’ta düzenlenen ve İran’ın nükleer tesislerine yönelik geniş çaplı saldırıyı simüle eden manevrasında yer alacak. ABD Hava Kuvvetleri’ne ait tanker uçaklar, operasyon esnasında İsrail savaş uçaklarına yakıt ikmali desteği verecek ve tamamlayıcı güç olarak hizmet edecek.

İsrail ile ABD arasındaki hava iş birliği, 2015 yılında Viyana’da imzalanan İran’ın nükleer faaliyetlerini içeren uluslararası anlaşmaya dönüş konusunda Tahran’a gönderilen bir mesaj olarak yorumlanıyor. Geçen hafta Avrupa Birliği, anlaşmanın uygulanması için yürütülen müzakerelerin iki aylık aranın ardından yeniden başladığını bildirmişti ancak henüz somut bir adım atılamadı.

İsrail üssü Güney Kıbrıs: Hava kuvvetleri tatbikat yapıyor
DÜNYA
İsrail üssü Güney Kıbrıs: Hava kuvvetleri tatbikat yapıyor

İsrail’den Güney Kıbrıs’a çıkarma
DÜNYA
İsrail’den Güney Kıbrıs’a çıkarma

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.