Dünya ABDde hükümetin kapanması havalimanlarını da vurdu

​ABD'de hükümetin kapanması havalimanlarını da vurdu

ABD'de hükümetin kapanması havalimanlarını da vurdu

ABD'de federal hükümetin 20 gündür kısmen kapalı olması nedeniyle personel eksikliği havalimanlarında uzun kuyruklar oluşmasına neden oldu.

Haber Merkezi Diğer
Arşiv
Arşiv

New York, Washington ve Chicago gibi eyaletlerde havalimanlarında uzun kuyruklar oluştu. Hükümetin kapalı olması federal çalışan olan ABD Ulaştırma Güvenliği İdaresi personelini de etkiledi. Havalimanlarında hizmetlerin yavaşlaması ve uzun kuyruklar oluşmasının yanı sıra personel eksikliği aynı zamanda hava trafiği güvenliği endişesine de yol açtı.

ABD Başkanı Donald Trump ve Demokratlar arasında, Meksika sınırına örülmeye başlanan duvar için geçici bütçede Trump'ın istediği fonun ayrılmaması üzerine başlayan ve federal hükümetin 20 gündür kısmen kapanmasına neden olan kriz sürüyor.

Federal Hükümet kapandı, çöpler toplanmadı
FOTOĞRAF 16
Title
ABD’de federal hükümet, Meksika sınırına örülen duvarın finansmanı nedeniyle yaşanan bütçe krizi sonucunda bu yıl üçüncü kez kısmen ve geçici olarak kapandı.
Title
ABD Başkanı Donald Trump'ın Meksika duvarı için finansman içermeyen geçici bütçe tasarısını imzalamayacağı restiyle ortaya çıkan bütçe krizi, Demokratlar'ın geri adım atmaması sonrasında federal hükümetin kısmen kapanmasıyla sonuçlandı.
Title
Kongre ve Beyaz Saray yeni bir bütçe üzerinde anlaşamadığı için ödeneksiz kalan federal kamu kuruluşları, faaliyetlerini 22 Aralık Cumartesi yerel saatle 00.01 itibarıyla durdurmak zorunda kaldı.
Title
Yeni bir bütçe yürürlüğe girene kadar kapalı kalacak federal kurumlar için çalışan milyonlarca Amerikalı, bu süreçte ücret almadan çalışacak ya da zorunlu izne çıkarılacak.
Title
Hükümetin kapanması sebebiyle başkent Washington D.C.'de çöpler toplanmadı.
Title
Hükümet tekrar açılana kadar temizlik hizmeti verilmeyecek
Title
New York'ta bulunan Özgürlük Heykeli, New York Valisi Andrew Cuomo'nun bütçe sağlaması ile açık kalan yerlerden biri oldu.
Title
ABD Ulusal Arşivi de hükümetin kapanmasından nasibini alan bir diğer kurum oldu.
Title
Noel için hazırlanan Ulusal Noel Ağaçları da ziyaretçi girişine kapatıldı.
Title
Kaliforniya eyaletinde yer alan San Francisco'da bazı otoyollar trafiğe kapatıldı.
Title
Vietnam Savaşı'nda yaşamını yitirenler ve gaziler için yapılan anıt da bu süreçte hizmet vermeyi durdurdu.
Title
27 Aralık Perşembe günü ABD Senatosu tekrar bir araya gelecek ve bütçenin kabulünü tartışacak.
Title
27 Aralık Perşembe günü ABD Senatosu tekrar bir araya gelecek ve bütçenin kabulünü tartışacak.
Title
Federal Hükümet kapandı, çöpler toplanmadı
Title
Federal Hükümet kapandı, çöpler toplanmadı
Title
Federal Hükümet kapandı, çöpler toplanmadı
Federal Hükümet kapandı, çöpler toplanmadı
ABD'de federal hükümet Meksika sınırına örülen duvarın finansmanı nedeniyle yaşanan bütçe krizi sonucunda kısmen ve geçici olarak kapandı. Federal hükümete bağlı birçok kurum hizmet vermeyi bıraktı.

Ülkede, Meksika sınırına örülmeye başlanan duvar için finansman içermeyen bütçe tartışması federal hükümetin kısmen kapanmasına yol açtı. Trump, Teksas'taki Meksika sınırını ziyareti öncesi yaptığı açıklamada zorunlu kalması durumunda Meksika duvarı için gerekli olan bütçe için kongreyi pas geçerek acil durum ilan edebileceğini açıklamıştı.

Federal hükümetin kapanmasından Demokratları sorumlu tutan Trump, duvar için fon sağlanmadığı sürece hükümetinin aylarca, yıllarca kapalı kalabileceğini, Demokratlar ise Trump'ın sınır güvenliği için istediği bütçenin çok fazla olduğunu savunuyor ve duvar ile inşası için gerekli olan 5.7 milyar doların finansmanına karşı çıkıyor.

ABD hükümeti 20 gündür kapalı
DÜNYA
ABD hükümeti 20 gündür kapalı

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.