Dünya ABDden İsraile tek eleştiri yok

ABD'den İsrail'e tek eleştiri yok

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken; Mısır, Suudi Arabistan, Katar, Pakistan ve Fransa dışişleri bakanları ile Filistin'de yaşananları görüştü. Görüşmelerin ardından yapılan açıklamada, sivil can kayıplarından üzüntü duyulduğu belirtildi. İsrail'in katliamlarına yönelik herhangi bir tepki ifadesi yer almadı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
ABDden İsraile tek eleştiri yok
ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken

ABD Dışişleri Bakanı Antony Blinken; Mısır, Suudi Arabistan, Katar, Pakistan ve Fransa dışişleri bakanları ile Filistin'de yaşananlarla ilgili ayrı ayrı telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, Blinken'ın 5 ülkeden mevkidaşı ile yaptığı telefon görüşmelerine ilişkin yazılı açıklama yaptı.

İSRAİL'E TEPKİ VEYA KINAMA YOK

İsrail'in Gazze ve Batı Şeria'daki saldırılarına ve buralarda hayatını kaybeden Filistinli sivillere dair doğrudan bir kınama ya da tepkinin yer almadığı açıklamalara göre Blinken, görüştüğü bakanlarla "tüm taraflara şiddete son verme ve sükuneti sağlama" çağrısı yaptı.

MISIRLI BAKANA TEŞEKKÜR

Mısır Dışişleri Bakanı Semih Şukri ile görüşmesinde Blinken, tüm taraflara tansiyonu düşürme ve şiddeti durdurma çağrısı yaptı ve bu konudaki çabaları için Mısır'a teşekkür etti.

SUUDİ BAKANA 'ACI ÇEKİYORUZ' DEDİ

Suudi Arabistan Dışişleri Bakanı Faysal bin Farhan Al Saud ile görüşmesinde, "İsrail, Gazze ve Batı Şeria'daki şiddetin" durmasına yönelik çabaları ele alan Blinken, "Filistinli ve İsraillilerin can kayıplarından dolayı acı çektiğini" dile getirdi.

Demokrat Partili vekilden sert İsrail tepkisi: Katliam ABD desteğiyle oluyor
DÜNYA
Demokrat Partili vekilden sert İsrail tepkisi: Katliam ABD desteğiyle oluyor

ABD Senatörü Sanders'tan Filistin çağrısı: Rotamızı değiştirelim
DÜNYA
ABD Senatörü Sanders'tan Filistin çağrısı: Rotamızı değiştirelim

Çin'den ABD'ye 'Filistin' çağrısı: Sorunun çözümü için destek verin
DÜNYA
Çin'den ABD'ye 'Filistin' çağrısı: Sorunun çözümü için destek verin

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.