Dünya ABDli Senatörün darbe sevinci kursağında kaldı

ABD'li Senatörün 'darbe' sevinci kursağında kaldı

ABD'de bazı senatörler ve düşünce kuruluşlarının Türkiye'de FETO/PDY terör örgütüne bağlı bir grup hainin ordu içerisinde emir komuta zincirinin dışına çıkarak Cuma gecesi kalkıştığı darbe girişimine ilişkin yaptıkları açıklamalar Türkiye düşmanlığını gözler önüne serdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
ABDli Senatörün darbe sevinci kursağında kaldı
Cuma gecesi yaşanan, halkın ve devletin el birliği ile püskürtülen darbe kalkışmasının yaşandığı ilk dakikalardan itibaren Türkiye düşmanlarında büyük sevince yol açtı.

Darbe kalkışması Türkiye ile birlikte tüm dünyada da canlı olarak izlenirken, ABD'de American Enterprise Institute'den Michael Rubin, New York Post gazetesinde yayınlanan yazısında darbe haberlerinin Türkiye'de hala ordudan ümidin kesilmemesi için bir neden olduğunu söyledi.

1960 yılında Menderes'e karşı yapılan darbeye göndermede bulunan Rubin, Türkiye'nin kalkınmasına, demokrasisine ve gelişimine olan düşmanlığını da ortaya koydu. Türkiye'de ordunun anayasanın koruyucusu olduğunu söyleyen darbe destekçisi Rubin, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı hakkında da çirkin iftiralarda bulundu.

Rubin darbe haberlerini alır almaz 'ordu tarafından devrilen Erdoğan El-Nusra ve DAEŞ'e destek veriyordu' yalanını ortaya attı.

ABD'li senatörün darbe sevincine Büyükelçi'den net cevap

ABD'li senatör Brad Sherman ise twitter hesabından yaptığı paylaşımda 'Askeri darbe umarım Türkiye'de gerçek demokrasiye yol açar' dedi.Buna karşılık Sherman'a twitter hesabı üzerinden cevap veren Türkiye'nin Washington Büyükelçisi Serdar Kılıç “Utanç verici? Seçilmiş bir parlamenter demokratik yollarla seçilmiş hükümete yapılan darbeye destek veriyor” dedi.


Bu durum darbe girişimin başarılı olması halinde FETO'cularla birlikte en çok kimin sevineceğini de gösterdi.Bakan Soylu: Belarus sınırında yaşananlar bizde asla yaşanmadı
Gündem

Bakan Soylu: Belarus sınırında yaşananlar bizde asla yaşanmadı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Avrupa'nın göçmen meselesi ile sarsıldığını belirterek, "Belarus sınırında yaşananlar, üstelik çok az sayıda bir göçmen sebebiyle yaşananlar, bizim sınırlarımızda asla yaşanmadı." dedi. Bakan Soylu, "Bizim yönetim anlayışımız, medeniyetimiz, 21'inci yüzyıldaki kapasitemiz, böyle insanlık dışı sahnelerin yaşanmasına engel oldu" ifadelerini kullandı.
Canan Kaftancıoğlu'ndan yaz aylarında yalancılıkla itham ettiği Bakan Koca'ya teşekkür
Gündem

Canan Kaftancıoğlu'ndan yaz aylarında yalancılıkla itham ettiği Bakan Koca'ya teşekkür

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla, koronavirüse yakalanan anne ve babasıyla yakından ilgilenen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'ya ve bakanlık yetkililerine teşekkür etti. Kaftancıoğlu, birkaç ay önce Bakan Koca'yı yalancılıkla itham etmiş ve "Yüzü kızarmayacak nasıl olsa" ifadelerini kullanmıştı.
AK Parti'li Turan'dan CHP'ye tepki: FETÖ söylemine sarılanlara dokunulmazken Kılıçdaroğlu'nu eleştirenler hep kapı dışarı
Gündem

AK Parti'li Turan'dan CHP'ye tepki: FETÖ söylemine sarılanlara dokunulmazken Kılıçdaroğlu'nu eleştirenler hep kapı dışarı

CHP eski milletvekili ve parti üyesi Mehmet Sevigen, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu eleştirdiği için partiden ihraç edildi. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "FETÖ söylemine sarılanlara, Atatürk demekten imtina edenlere dokunulmazken Kılıçdaroğlu'nu eleştirenler hep kapı dışarı" diyerek CHP yönetimini eleştirdi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.