Dünya Avrupadaki vatandaşlar Türkiye yolunda bu yıl da yalnız değil

Avrupa'daki vatandaşlar Türkiye yolunda bu yıl da yalnız değil

Yurtdışı Türkler ve Akraba Topluluklar Başkanlığı (YTB), tatillerini Türkiye'de geçirmek için yola çıkan vatandaşları Sırbistan sınır kapılarında karşılıyor. Konuya ilişkin açıklama yapan YTB Başkanı Abdullah Eren, "Göğsünde ay yıldız ile Türk Polisi ve YTB personeli ana vatan Türkiye'ye gelen vatandaşlarımıza yardımcı olmak için Sırbistan Sınır Kapılarında göreve başladı." dedi.

Haber Merkezi Diğer
​Avrupadaki vatandaşlar Türkiye yolunda bu yıl da yalnız değil | YTB Türk vatandaşlarını bu sene de Sırbistanda karşılıyor
Sırbistan sınırında görev yapan polis memuru ve YTB personeli

Yaz sezonunun gelmesiyle birlikte izin ve tatillerini ana vatan Türkiye’de memleketlerinde geçirmek isteyen büyük çoğunluğu Avrupa’da yaşayan vatandaşların karayolu ile olan yolculukları başladı.

Her yıl vatandaşların seyahatlerinin güvenli ve huzurlu geçmesi için çalışmalar yürüten YTB bu tatil sezonu da faaliyetlerini sürdürüyor.

YTB ile Dışişleri ve İçişleri Bakanlıkları iş birliğinde geçtiğimiz yıllarda başlatılan sınır ötesi karşılama faaliyetleri bu yıl da devam ediyor.

Personel Türk vatandaşlarına yardımcı olmak için göreve başladı

Faaliyetler kapsamında, Türk polisi ve Türkçe-Sırpça bilen YTB personelleri Sırbistan sınır kapılarında Avrupa ülkelerinden Türkiye’ye seyahat eden vatandaşlara yardımcı olmak için göreve başladı.

YTB personelleri ve Türk polisi, ana vatan yolundaki vatandaşların gereksinimlerini karşılamanın yanı sıra seyahat güvenliği için hatırlatmalarda bulunuyor.

"Nerede bir vatandaşımız varsa oradayız"

Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan YTB Başkanı Abdullah Eren şu ifadeleri kullandı:

"Avrupalı Türkler memleket yolunda bu yıl da yalnız değil! Göğsünde ay yıldız ile Türk Polisi ve YTB personeli ana vatan Türkiye'ye gelen vatandaşlarımıza yardımcı olmak için Sırbistan sınır kapılarında göreve başladı."

YTB: Güçlü Türkiye güçlü diaspora
HAYAT
YTB: Güçlü Türkiye güçlü diaspora

YTB Desteğiyle ABD’deki Müslüman Toplumlara Gıda ve Hijyen Malzemeleri
KORONAVİRÜS
YTB Desteğiyle ABD’deki Müslüman Toplumlara Gıda ve Hijyen Malzemeleri
Abone Ol Google News
İzmirli bir grup depremzededen eylem: Enkaz altında kalan ziynet eşyalarımızın parasını istiyoruz
Gündem

İzmirli bir grup depremzededen eylem: Enkaz altında kalan ziynet eşyalarımızın parasını istiyoruz

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde evleri yıkılan veya hasar görenlerden oluşan 100 kişilik bir grup, Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü önünde toplandı. Depremzedeler adına basın açıklaması yapan Nilsu Karaman Aktarıcı, enkaz paralarını, içeride kalan hurda bedellerini, enkazda kalan ziynet eşyalarının parasını istediklerini dile getirdi. Depremzeler, eylem sonrası bakanlığa taleplerini içeren dilekçe sundu.
Nahda Hareketi'nden siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerine çağrı: Ülkedeki kazanımları koruyalım
Dünya

Nahda Hareketi'nden siyasi partiler ve sivil toplum örgütlerine çağrı: Ülkedeki kazanımları koruyalım

Tunus'taki Nahda Hareketi, siyasi partilere ve sivil toplum örgütlerine, ülkenin demokratik kazanımlarının korunması hedefiyle yaşanan son gelişmeler konusunda istişareleri yoğunlaştırma çağrısında bulundu. Hareket ayrıca Cumhurbaşkanı Said'den kararlarından dönmesini ve sorunların çözümünde demokrasiye uygun anayasal çerçevede hareket etmesini istediklerini belirtti.
Sosyal medyada yeni provokasyon: Suriyelilerin “Gitmiyoruz mitingi” düzenleyeceği yalanı ortaya atıldı
Gündem

Sosyal medyada yeni provokasyon: Suriyelilerin “Gitmiyoruz mitingi” düzenleyeceği yalanı ortaya atıldı

Sosyal medyadaki yalan terörüne bir yenisi eklendi. 2019 yılına ait bir görsel üzerinde oynama yapılarak oluşturulan sahte afişle, Suriyelilerin İstanbul Saraçhane’de 'Gitmiyoruz mitingi' düzenleyeceği yalanı paylaşıldı. Haber platformları ve çok sayıda sosyal medya kullanıcısı, bunu gerçek sanarak paylaştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.