Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Bir Kuran ile yüzleri güldü

Bir Kur’an ile yüzleri güldü

Almanya’dan Afrika’ya Ramazan yardımlarını dağıtmak için giden Türk hayırseverler, “Luh” adı verilen tahta levhalarla hafızlık eğitimi almaya çalışan Senegalli çocuklara 10 bin Kur’an hediye etti. Çocuklar Kur’an-ı Kerim’leri dikkatle inceledi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​Bir Kur’an ile yüzleri güldü
TDV Ramazan Programı Çad Sorumlusu Osman Türk, salgın şartlarına rağmen yurt dışında büyük bir özveriyle Ramazan yardım faaliyeti yürüttüklerini belirtti.

75 ülke, 208 bölgede yardım çalışması yürüten Türkiye Diyanet Vakfı (TDV), Çad’da da ihtiyaç sahiplerini unutmadı. Vakıf, 1850’lili yıllarda Çad’a gelen Osmanlı subaylarının, başkent Encemine ve Abeşe bölgelerinde yaşayan torunlarına, Türk milletinin emanetlerini ulaştırdı. TDV Ramazan Programı Çad Sorumlusu Osman Türk, salgın şartlarına rağmen yurt dışında büyük bir özveriyle Ramazan yardım faaliyeti yürüttüklerini belirtti. Çad genelinde 1500 gıda kolisi, 500 Kur’an-ı Kerim ve 1500 bayramlık dağıtımı gerçekleştirdiklerini aktaran Türk, Osmanlı torunlarının yaşadığı bölgede su kuyusu, mescid ve Osmanlı subayları için anıt mezar proje çalışması da yaptıklarını anlattı.

Dünya'dan ramazan manzaraları
FOTOĞRAF 16
Title
Peru
Title
Guatemala
Title
Meksika
Title
Yemen
Title
Yemen
Title
Yemen
Title
Suriye
Title
Hindistan
Title
Keşmir
Title
Tunus
Title
Delhi
Title
Hong Kong
Title
Delhi
Title
Hindstan
Title
Tayland
Title
Tayland
Dünya'dan ramazan manzaraları
Müslüman alemi bir ramazan ayına daha kavuşmanın sevincini yaşıyor. Dünyanın dört bir yanında Müslümanlar ramazan ayını idrak etme mutluluğu içerisinde.

ÇOK DUYGULANDIK

  • Çadlı Türklerin bağlı olduğu derneğin başkanı Muhammed Emin Türkay da ulaştırılan hediyelerin kendilerini çok duygulandırdığını ifade ederek, şunları kaydetti: “TDV ve Türk halkı vefa örneği gösterdi. Allah sizlerden razı olsun. Bu davranış ne kadar vefakar bir millet olduğumuzu tüm dünyaya bir kez daha gösterdi.”

İdlib'deki kamplarda ilk iftar yoksulluğun pençesinde yapıldı
RAMAZAN
İdlib'deki kamplarda ilk iftar yoksulluğun pençesinde yapıldı

Bir Kur’an’la yüzleri güldü

Almanya’dan Afrika’ya Ramazan yardımlarını dağıtmak için giden Türk ekibi, tahta levhalara yazarak hafızlık eğitimi almaya çalışan Senegalli çocuklara 10 bin Kur’an-ı Kerim hediye etti. Çocuklar, hediye Kur’an-ı Kerimler için çok mutlu oldu ve teşekkür etti.
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.