Dünya Bloomberg Ukrayna daha fazla Türk İHAsı satın alıyor

Bloomberg: Ukrayna daha fazla Türk İHA’sı satın alıyor

ABD'li yayın kuruluşu Bloomberg’in iddiasına göre, Ukrayna Türkiye’den açıklanandan daha fazla İHA/SİHA satın almak için harekete geçti. Habere göre, halihazırda Türk SİHA’larının Ukrayna ordusunun envanterinde bulunmasından rahatsız olan Moskova yönetimi, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Rusya lideri Putin’in telefon görüşmesinde de bu huzursuzluklarını dile getirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Bloomberg: Ukrayna daha fazla Türk İHA’sı satın alıyor
Bayraktar TB2

Bloomberg "Ukrayna, Türk İHA'ları Alarak Rusya'yı Kızdırdı ve Daha Fazlasına Sahip Olmak İstiyor" başlığıyla yayımladığı bir haberde dikkat çeken bir iddiada bulundu.

Habere göre, Türkiye, Ukrayna’ya daha önce açıklanan sayılardan çok daha fazla Bayraktar TB2 SİHA tedarik etti. İddiaya göre, Ukrayna'nın Türkiye'den yeni alımları da yolda. En az iki düzine (24 adet) İHA için siparişlerin devreye alındığını öne sürüldü.

UKRAYNALI GENERALDEN AÇIKLAMA

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Valeriy Zaluzhny, verdiği bir röportajda bu iddiayı doğrulayan bir ifadeyle "Ukrayna Silahlı Kuvvetleri'nin envanterinde şu anda 12 adet Bayraktar TB2 SİHA bulunuyor. Önümüzdeki dönemde 24 adet daha Bayraktar TB2 tedarik edebiliriz" demişti.

Ukrayna’ya ait Bayraktar TB2 SİHA Rus yanlısı güçleri vurdu
OYNAT 00:25
Ukrayna’ya ait Bayraktar TB2 SİHA Rus yanlısı güçleri vurdu
Ukrayna'ya ait Bayraktar TB2 SİHA'lar, Donbass'ta bulunan Granitnoye köyündeki Rus yanlısı ayrılıkçı güçlere ait topçu bataryasını imha etti. Rus yanlısı güçler ise pozisyonlarını bırakarak kaçtı.

PUTİN ERDOĞAN'LA GÖRÜŞTÜ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Putin ile dün telefonda bir görüşme gerçekleştirmişti. Görüşmede Ukrayna krizi de ele alındı.

Kremlin'den yapılan açıklamaya göre Putin, görüşmesinde Ukrayna'nın insansız hava araçlarını konuşlandırmasını "provokatif" olarak tanımladı ve duyduğu rahatsızlığı Cumhurbaşkanı Erdoğan'a aktardı.

Rusya-Ukrayna analizlerinin vazgeçilmezi: Bayraktar TB2 SİHA
GÜNDEM
Rusya-Ukrayna analizlerinin vazgeçilmezi: Bayraktar TB2 SİHA

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.