|

Clinton halkın karşısına çıktı

8 Kasım'da gerçekleşen Başkanlık seçimlerini kaybettikten sonra ilk kez halkın karşısına çıkan Hillary Clinton, yaşadığı hayal kırıklığını anlattı. Clinton, "Şu anda çok mümkün gözükmese de hala üzerine bir şeyler inşa edebileceğimiz ortak bir zeminimiz var" dedi.

Yeni Şafak
09:23 - 17/11/2016 Perşembe
Güncelleme: 06:26 - 17/11/2016 Perşembe
AA

Başkanlık seçimlerini kaybeden Demokrat Parti adayı Hillary Clinton, seçim mağlubiyetinin ardından halkın karşısına çıktığı ilk etkinlikte,"Şu anda çok mümkün gözükmese de hala üzerine bir şeyler inşa edebileceğimiz ortak bir zeminimiz var." dedi.Eski Dışişleri Bakanı Clinton, başkanlık seçimlerini Cumhuriyetçi Partinin adayı Donald Trump'a kaybetmesinin ardından ilk kez Washington'da düzenlenen "Çocukları Savunma Fonu" etkinliğinde halkın karşısına çıktı.Üzgün olduğu gözlenen ve duygusal bir konuşma yapan Clinton, "Kabul ediyorum; bu gece buraya gelmek benim için hiç kolay olmadı." ifadesini kullandı.Seçimin ardından bir hafta adeta evine kapanan Clinton, içinde bulunduğu duruma ilişkin, "Son bir hafta birkaç kez, iyi bir kitap alıp köpeklerimle birlikte bir yere kurulmak ve evden hiç çıkmak istemediğim anlar oldu." değerlendirmesinde bulundu.Clinton, çocuklarla ilgili etkinlikte siyasi konulara sınırlı şekilde değinerek, seçimleri kazanan Trump'tan hiç bahsetmedi. Trump yönetimine dolaylı olarak gönderme yapan Clinton, "Çocuklarımız, ailelerimiz ve ülkemiz için yapacak çok işimiz var." dedi."Ortak zeminimiz var"

Ülkenin seçim atmosferinde birlik ve beraberlik görüntüsünden uzaklaşmış olabileceğini dile getiren Clinton, "Şu anda çok mümkün gözükmese de hala üzerine bir şeyler inşa edebileceğimiz ortak bir zeminimiz var." ifadesiyle taraftarlarına umut dağıttı.Amerikan medyasına yansıyan haberlerde Clinton'ın, pazartesi günü görüştüğü Demokrat bir vekile, "Kimse benden daha üzgün olamaz. Kalp kırıklığı bir gecede düzelmez; bu da düzelmeyecek." dediği iddia edildi.Geçen hafta salı günü yapılan 58. başkanlık seçimlerinde Cumhuriyetçi Trump, Demokrat rakibi Clinton'a önemli bir üstünlük sağlayarak ABD'nin 45. Başkanı seçilmişti.


#ABD
#Clinton
#Trump
#ABD seçimleri
8 yıl önce