|

Dünyaca ünlü model Bella Hadid Filistin bayrağıyla sokağa indi

Filistin asıllı Amerikalı model Bella Hadid, İsrail'in Filistin'e yönelik saldırılarına tepki göstermeye devam ediyor. Hadid, önceki gün halkının yanında olduğunu göstermek için protestolara katıldı. Sosyal medya hesabından fotoğraf paylaşan Hadid, "Biz ender bir cinsiz! Filistin özgür kalana kadar Özgür Filistin” ifadelerini kullandı.

15:15 - 16/05/2021 Pazar
Güncelleme: 15:22 - 16/05/2021 Pazar
Yeni Şafak
Ünlü model Hadid, Filistin'e destek yürüyüşüne katıldı.
Ünlü model Hadid, Filistin'e destek yürüyüşüne katıldı.

Baba tarafından Filistin kökenli olan ünlü model Bella Hadid, İsrail'in Doğu Kudüs ve Gazze'deki saldırılarına tepki göstermek için sokağa çıktı. ABD'de düzenlenen Filistin eylemine katılan 24 yaşındaki model, elinde Filistin bayrağıyla "Filistin'e özgürlük" sloganları attı.


"ÖZGÜR FİLİSTİN"

Protesto anında çekilen fotoğraflarını da Instagram hesabından paylaşan Hadid, “Kalbimin hissetme şekli bu. Bu kadar güzel, zeki, saygılı, sevgi dolu, nazik ve cömert Filistinlinin etrafında olmak... Bütün hissettiriyor! Biz ender bir cinsiz! Filistin özgür kalana kadar Özgür Filistin.” mesajını yayınladı.


"AİLEM İLTİCA ETMEK ZORUNDA KALDI"

Büyükanne ve büyükbabasının 1941 yılında Filistin'de evlendiklerinde çekilen fotoğrafını paylaşan Hadid, babası Muhammed Hadid’in ailenin sekiz çocuğundan biri olduğunu, 1948 yılında tüm ailenin önce Suriye’ye, ardından Lübnan ve Tunus’a iltica etmek zorunda kaldığını anlattı.


“BU BİR DİN MESELESİ DEĞİL, IRKÇILIK”

Dört yıl önce katıldığı bir Filistin eyleminden fotoğrafını da paylaşan Hadid, "
Lütfen okuyun ve kendinizi eğitin. Bu bir din meselesi değil. Bu birilerinin diğerine nefret kusması değil. Bu İsrail’in sömürgeciliği, etnik temizliği, askeri işgali ve Filistin halkına yönelik yıllardır süren ırkçılığı.
" şeklinde konuştu.
#filistin
#destek
#bella hadid
3 yıl önce