Dünya FBIdan Cumhuriyetçi Vali adayına gözaltı Duvara tırmanarak göstericileri galeyana getirdi

FBI'dan Cumhuriyetçi Vali adayına gözaltı: 'Duvara tırmanarak göstericileri galeyana getirdi'

ABD Federal Soruşturma Bürosu (FBI), Michigan eyaletinde Cumhuriyetçi vali adayı Ryan Kelley'i 6 Ocak 2021'deki Kongre baskınında yer aldığı gerekçesiyle gözaltına aldı. Kayıtlarda, Kelley'in 6 Ocak 2021'deki Kongre baskınında aktif olarak yer aldığı ve Kongrenin duvarlarına tırmandığına ilişkin görüntüler olduğu ve diğer göstericileri de galeyana getirdiği ifade edildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
FBIdan Cumhuriyetçi Vali adayına gözaltı: Duvara tırmanarak göstericileri galeyana getirdi
Ryan Kelley

Federal mahkeme kayıtlarında, Kelley'in Allendale kasabasındaki evinin bu sabah FBI tarafından basıldığı ve gözaltına alındığı belirtildi.

"DUVARA TIRMANARAK GÖSTERİCİLERİ GALEYANA GETİRDİ"

  • Kayıtlarda, Kelley'in 6 Ocak 2021'deki Kongre baskınında aktif olarak yer aldığı ve Kongrenin duvarlarına tırmandığına ilişkin görüntüler olduğu ve diğer göstericileri de galeyana getirdiği ifade edildi.

Bugün mahkemeye çıkacağı aktarılan kayıtlarda, Kelley'in "giriş kısıtlaması olan bir binaya kasten girme", "düzeni bozacak eylemler", "bir kişi ya da mülk karşı fiziksel şiddet eylemi", "ABD mülküne karşı kasten zarar verme" olmak üzere toplam 4 suçla yargılanacağı kaydedildi.

ABD’de kâbus
günü
DÜNYA
ABD’de kâbus günü

Kongre baskını raporu ortaya çıktı: 3 gün önce uyarı yapılmış
DÜNYA
Kongre baskını raporu ortaya çıktı: 3 gün önce uyarı yapılmış

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.