Dünya Filistine sadakati gösterdi

Filistin’e sadakati gösterdi

2008’de İsrail saldırılarında iki bacağını kaybeden Fadi Ebu Salah, son katliamda şehit düştü. Ebu Salah’dan geriye boş tekerlekli sandalye kaldı. Eşi Amine Ebu Salah, bacaklarını kaybetmesine rağmen gösterilere katılmasını “Kudüs’ümüze bağlılığımızı işgal gücüne göstermeyi hedefliyordu” sözleriyle açıklıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fadi Ebu Salah, son katliamda şehit düştü.
Fadi Ebu Salah, son katliamda şehit düştü.

İsrail askerlerinin katliamından engelliler bile kurtulamadı. 62 Filistinliden biri de tekerlekli sandalye mahkumu 30 yaşındaki Fadi Ebu Salah oldu. Salah, tahrip gücü yüksek bir merminin göğsüne isabet etmesi sonucu şehit oldu. Ebu Salah'ın eşi 30 yaşındaki Amine Ebu Salah, haberi aldığında şoka uğradığını, eşinin başına gelenlere ilk anda inanamadığını söyledi. Çocuklarına sarılan acılı kadın, "Sanki biliyordu... Bana çocuklarımıza sahip çıkma nasihatinde bulundu ve çıktı. Omuzlar üstünde geri döndü" şeklinde konuştu.

İsrail askerlerinin şehit ettiği 62 Filistinliden biri olan tekerlekli sandalye mahkûmu 30 yaşındaki Fadi Ebu Salah geride 5 yetim bıraktı

GÜZEL HATIRA BIRAKTI

"Engelli" eşi ve 5 çocuğuyla 30 Mart'tan bu yana hemen her gün Gazze sınırında düzenlenen barışçıl gösterilere katıldıklarını belirten Amine, "Gazdan etkilenerek boğulma tehlikesi geçirdik. İsrail askerleri onu gösterilere taşıyan tekerlekli sandalyesini birçok kez gaz kapsülleriyle hedef aldı" diye konuştu. Annesi İntisar Ebu Salah de "Aramızdan güzel bir hatıra bırakarak ayrıldı. Şehadetinin ağırlığını hafifleten 5 güzel çocuğunu bıraktı" ifadelerini kullandı.

Erdoğan'dan Avrupa'daki Türklere dövizle askerlikte yaş müjdesi
Dünya

Erdoğan'dan Avrupa'daki Türklere dövizle askerlikte yaş müjdesi

Bosna Hersek'in başkenti Saraybosna'da düzenlenen 'Avrupa'dan Dünyaya' temasıyla yapılan 6. UETD Genel Kurulu'nda konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Avrupalı Türklere müjde üstüne müjde verdi. Erdoğan,"Dövizle askerliği 6 bin eurodan bin euroya düşürmekle kalmadık, 38 yaşını aşmış ancak dövizle askerliğe başvurmamış kişilerin sorunlarını da yakında çözüyoruz. Yurtdışı vatandaşlar koordinasyon kurulu tesis ediyoruz. Yeni dönemde TBMM bünyesinde yurtdışı Türkler adıyla bir daimi komisyon kurulmasını talep edeceğiz. Yerel medyayı güçlendirmek için, Avrupa'daki Türk basınına destek olacağız." ifadelerini kullandı.

Neymar'a şok eleştiri: PSG'ye gitmesi hataydı
Spor

Neymar'a şok eleştiri: PSG'ye gitmesi hataydı

Geçtiğimiz sezon başında Barcelona'dan ayrılarak Paris Saint-Germain'in yolunu tutan Neymar'a, Brezilyalıların eski yıldızı Rivaldo'dan eleştiri geldi.
Ankara'yı dolu ve sel vurdu
Gündem

Ankara'yı dolu ve sel vurdu

Ankara’da sabah saatlerinden bu yana bulutlu olan hava, yerini bir anda yağışa bıraktı. Şiddetli yağışın ardından bazı bölgelere dolu yağarken, bazı bölgelerde ise yağış nedeniyle seller oluştu. Öte yandan Meteorolojiden Ankara için yapılan son dakika kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış uyarısı yapıldı.
Lise öğrencileri Broadway marka aracı elektrikli araca çevirdi
Teknoloji

Lise öğrencileri Broadway marka aracı elektrikli araca çevirdi

Antalya'da meslek lisesi öğrencileri, kendi ürettikleri motoru taktıkları hurda otomobili, seyyar kabloyla bağladıkları şebeke elektriğiyle çalıştırarak hareket ettirdi.
Pankartı gören şaştı kaldı: Hırsıza böyle seslendi
Gündem

Pankartı gören şaştı kaldı: Hırsıza böyle seslendi

Bursa'da arabasının camını kırarak çalınan dizüstü bilgisayarı bulmak için olay yerine pankart asan vatandaşın, hırsıza çağrısı görenleri hayrete düşürüyor. Çalınan bilgisayarındaki oğlunun fotoğraflarını isteyen baba, bir pankart hazırlayarak olayın gerçekleştiği yere astı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.