Dünya Filistine sadakati gösterdi

Filistin’e sadakati gösterdi

2008’de İsrail saldırılarında iki bacağını kaybeden Fadi Ebu Salah, son katliamda şehit düştü. Ebu Salah’dan geriye boş tekerlekli sandalye kaldı. Eşi Amine Ebu Salah, bacaklarını kaybetmesine rağmen gösterilere katılmasını “Kudüs’ümüze bağlılığımızı işgal gücüne göstermeyi hedefliyordu” sözleriyle açıklıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fadi Ebu Salah, son katliamda şehit düştü.
Fadi Ebu Salah, son katliamda şehit düştü.

İsrail askerlerinin katliamından engelliler bile kurtulamadı. 62 Filistinliden biri de tekerlekli sandalye mahkumu 30 yaşındaki Fadi Ebu Salah oldu. Salah, tahrip gücü yüksek bir merminin göğsüne isabet etmesi sonucu şehit oldu. Ebu Salah'ın eşi 30 yaşındaki Amine Ebu Salah, haberi aldığında şoka uğradığını, eşinin başına gelenlere ilk anda inanamadığını söyledi. Çocuklarına sarılan acılı kadın, "Sanki biliyordu... Bana çocuklarımıza sahip çıkma nasihatinde bulundu ve çıktı. Omuzlar üstünde geri döndü" şeklinde konuştu.

İsrail askerlerinin şehit ettiği 62 Filistinliden biri olan tekerlekli sandalye mahkûmu 30 yaşındaki Fadi Ebu Salah geride 5 yetim bıraktı

GÜZEL HATIRA BIRAKTI

"Engelli" eşi ve 5 çocuğuyla 30 Mart'tan bu yana hemen her gün Gazze sınırında düzenlenen barışçıl gösterilere katıldıklarını belirten Amine, "Gazdan etkilenerek boğulma tehlikesi geçirdik. İsrail askerleri onu gösterilere taşıyan tekerlekli sandalyesini birçok kez gaz kapsülleriyle hedef aldı" diye konuştu. Annesi İntisar Ebu Salah de "Aramızdan güzel bir hatıra bırakarak ayrıldı. Şehadetinin ağırlığını hafifleten 5 güzel çocuğunu bıraktı" ifadelerini kullandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.