Dünya İHH İsrailin Gazzeye yönelik saldırılarının ardından yardım çalışması başlattı

İHH İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının ardından yardım çalışması başlattı

İnsan Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarının ardından bölge halkı için yardım çalışması başlattı. İHH'den yapılan açıklamada, İsrail'in 5-7 Ağustos tarihleri arasında Gazze'ye yaptığı saldırılarda 14'ü çocuk, 4'ü kadın, 44 kişinin şehit olduğu, 360 kişi ise yaralandığı belirtildi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
İHH İsrailin Gazzeye yönelik saldırılarının ardından yardım çalışması başlattı
Arşiv.

Saldırılarında Gazze'deki sivil yerleşim alanlarını hedef alan İsrail'in, şehre gelir kaynağı sağlayan tarım arazilerini de vurduğu dile getirilen açıklamada, Gazze'deki yetkililerin, İsrail'in saldırılarıyla 71 konutun kullanılamaz duruma geldiğini, 16 yerleşim biriminin tamamen yok edildiğini ve bin 400 konutun da zarar gördüğünü duyurduğu kaydedildi.

İsrail'in saldırılarının ardından harekete geçen İHH İnsani Yardım Vakfı, Gazze'ye yönelik yardım çalışmaları başlattı. İHH, hastanelere ilaç ve ekipman desteği verirken, tedavi gören yaralılara yönelik de sıcak yemek, nakdi yardım, hasta bezi, yatak ve gıda paketi dağıtımında bulundu.

Gazze'deki yardım çalışmalarını sürdüren vakıf, savaşta evleri zarar gören ailelere nakdi yardım verecek ve gıda paketi dağıtacak. Gazze'ye ilaç ve tıbbi ekipman desteği de sağlayacak olan vakıf, zarar gören evlere de buzdolabı, çamaşır makinesi ve ocak gibi beyaz eşya da alacak.

Hayırseverler, Gazze halkına destek olmak için İHH'nın internet sitesinden yardımda bulunabiliyor.

İsrail'in hava saldırılarına karşılık Gazze'den roketler atıldı
OYNAT 01:10
İsrail'in hava saldırılarına karşılık Gazze'den roketler atıldı
İsrail ordusunun Gazze'ye yönelik hava saldırılarını sürdürmesi üzerine Gazze'deki direniş grupları, roketlerle karşılık verdi.

İşgalci İsrail'in saldırısında yaralanan minik Filistinli: Onların devleti ve ordusu ayaklarımızın altanda olacak
OYNAT 00:27
İşgalci İsrail'in saldırısında yaralanan minik Filistinli: Onların devleti ve ordusu ayaklarımızın altanda olacak
İşgalci İsrail Gazze'de masum Filistinlileri katletmeye devam ediyor. İşgalci güçlerin evini bombalaması sonucu yaralanan Filistinli minik kızın sözleri izleyenlerin tüylerini diken diken ediyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.