Dünya Kar fırtınasına OHAL

Kar fırtınasına OHAL

İlkbaharın resmi olarak başlamasına az bir zaman kala ABD’nin doğu yakası, Stella Fırtınası'yla mücadele ediyor. New York ve New Jersey eyaletlerinde fırtına nedeniyle OHAL ilan edildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kar fırtınasına OHAL
Kar fırtınasına OHAL
ABD'nin doğu yakasında bulunan New York ve New Jersey eyaletlerinde dün Stella Fırtınası nedeniyle olağanüstü hal (OHAL) ilan edildi. New York Valisi Adrew Cuomo, OHAL gereği sabah 4:00'dan itibaren tren seferlerinin askıya alındığını bildirdi. Belediye Başkanı Bill de Blasio da “Beyaz felakete hazır olmak zorundayız” dedi. Eyalette okullar da tatil edildi.

New York ve New Jersey’de kar ve fırtına nedeniyle yüzlerce uçuş iptal edildi.


MARKETLERDE RAFLAR BOŞALDI

New Jersey Valisi Chris Christie, acil kurtarma birimlerine kar fırtınasına hazır olmaları emri verdi. Christie, alınan tedbirlerle ilgili, “Fırtınaya hazır olmak için gerekli herşeyi yapıyoruz. Kamyonlar hazır. Bol tuzumuz var” ifadesini kullandı. Kar fırtınasına hazır olmak isteyenlerin, önceki günlerden stok yapmak için marketlere akın ettiği ifade edildi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.