|

Karaya ayak basar basmaz namaz kıldı

Bodrum’dan Yunanistan’ın İstanköy Adası’na geçmek isteyen Suriyeli kaçak göçmenler, botun su almasıyla korkulu anlar yaşadı. Karaya sağ salim ayak basan kaçak göçmenler sahilde namaz kılıp, dua etti.

Yeni Şafak
14:57 - 27/05/2015 Çarşamba
Güncelleme: 18:43 - 27/05/2015 Çarşamba
Diğer

Aralarında kadın ve çocuklarında bulunduğu Suriyeli 38 kaçak göçmen, dün gece Bodrum'un Turgutreis Mahallesi'nden 8 metrelik lastik bot ile 5 mil mesafedeki Yunanistan'a ait İstanköy(Kos) Adası'na geçmek için denize açıldı. İstanköy'e yarım mil mesafede botun su almaya başlaması üzerine kaçaklar büyük panik yaşadı. Su alan bottaki kaçaklardan bazıları denize düşünce, yüzerek karaya çıkmak zorunda kaldı. Diğer kaçaklar ise saat 06.00 sıralarında adaya ulaşmayı başardı.

Çok korktukları belirlenen kaçak göçmenler, adaya ayak basar basmaz dua edip, namaz kıldı. Yunan intenet sitesi 'www.kosnews.gr' ve 'www.newssit.gr' kaçakların adaya ayak bastığı anları fotoğraflarıyla okuyuculara duyuruldu.Haberde Türkiye kıyılarından İstanköy Adası'na bir hafta içerisinde 745 kaçağın geçerken yakalandığı belirtildi.#İstanköy Adası
#Yunanistan
#suriyeli göçmenler
9 yıl önce