Dünya Mısır Hava Yollarından İsraile ilk uçuş

Mısır Hava Yolları'ndan İsrail'e ilk uçuş

İsrail ile Mısır arasında 1979'da imzalanan barış anlaşmasından bu yana, ilk kez Mısır Hava Yollarına (Egypt Air) ait bir uçak Tel Aviv'e sefer düzenledi. Mısır Hava Yolları, Kahire-Tel Aviv arasında haftada 4 sefer düzenleyecek.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
Mısır Hava Yollarından İsraile ilk uçuş
Egypt Air

Kahire'den kalkan Mısır Hava Yollarına ait uçak, Tel Aviv yakınlarındaki Ben Gurion Havalimanı'nda su takıyla karşılandı.

SİSİ BENNETT GÖRÜŞMESİ

Mısır Hava Yollarının Kahire-Tel Aviv seferlerinin, Mısır Cumhurbaşkanı Abdulfettah es-Sisi ile İsrail Başbakanı Naftali Bennett'in 13 Eylül'de Mısır'ın Şarm eş-Şeyh kentinde yaptığı görüşmenin ardından başlaması dikkati çekti.

HAFTADA 4 SEFER

Mısır Hava Yolları, Kahire-Tel Aviv arasında haftada 4 sefer düzenleyecek.

İsrail ile Mısır arasındaki barış anlaşması 1979'da imzalanmıştı. Bu anlaşmayla Mısır, İsrail'i resmen tanıyan ilk Arap ülkesi olmuştu.

Anlaşmanın ardından Tel Aviv-Kahire arasında uçuşlar olsa da bu uçuşlar Mısır Hava Yollarının yan kuruluşu olan ve uçaklarında Mısır bayrağı bulunmayan Air Sinai tarafından gerçekleştiriliyordu.

İsrail ile Mısır arasında buzlar eridi: 10 yıl sonra başbakan düzeyinde ilk ziyaret
DÜNYA
İsrail ile Mısır arasında buzlar eridi: 10 yıl sonra başbakan düzeyinde ilk ziyaret

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.