Dünya Moskova ABDprovoke etti

Moskova: ABD provoke etti

Rusya, “Pentagon, Suriye’deki ABD yanlısı gruplara modern silah temin ederek provokatif adımlar attı. Cenevre süreci tehdit altına giriyor” açıklaması yaptı.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Moskova: ABD
provoke etti
Moskova, “ABD’nin Suriye’de attığı sorumsuz adımlar nedeniyle ülkedeki çözüm süreci ve Cenevre süreci tehdit altına giriyor” ifadelerini kullandı.

Afrin’e operasyon öncesi Moskova ile varılan mutabakat gereği bölgedeki Rus gözlemcileri başka yerde konuşlandı. Rus güçlerin Afrin’den önceki günden beri devam eden çekilme işlemi dün akşam saatlerinde tamamlandı. Gelişmeyi Moskova da doğruladı. Rusya Savunma Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada “Bölgedeki güçlerimizi başka yere konuşlandırdık. Güvenliklerinin sağlanması amacıyla Afrin’deki Rus askerleri Tel Rıfat’a sevk edildi” denildi.

Açıklamada ayrıca Türkiye’nin bu noktaya gelmesinde ABD’nin sorumluluğu vurgulandı. “Pentagon, Suriye’deki ABD yanlısı silahlı gruplara modern silahlar temin ederek provokatif adımlar attı” diyen Moskova, “ABD’nin Suriye’de attığı sorumsuz adımlar nedeniyle ülkedeki çözüm süreci ve Cenevre süreci tehdit altına giriyor” ifadelerini kullandı.

Son Dakika: Afrin'e Zeytin Dalı operasyonunda dakika dakika son gelişmeler
DÜNYA
Son Dakika: Afrin'e Zeytin Dalı operasyonunda dakika dakika son gelişmeler

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.