Dünya ÖSO operasyona hazır

ÖSO operasyona hazır

Özgür Suriye Ordusu’na bağlı Hamza Tugayları’ndan oluşan özel kuvvetler, Fırat’ın doğusundaki operasyon için hazır olduğunu açıkladı. Hamza Tugayları'nın komutanı, "PKK'nın bu bölgeyi bölme hayallerini yok edeceğiz" dedi.

Haber Merkezi IHA
Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı Hamza Tugayları
Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı Hamza Tugayları

Özgür Suriye Ordusu’na (ÖSO) bağlı Hamza Tugayları’ndan oluşan “özel kuvvetler”in, Fırat’ın doğusundaki operasyon için hazır olduğu bildirildi. Türkiye’nin Fırat Kalkanı ve Zeytin Dalı harekatlarında görev alan Özgür Suriye Ordusu (ÖSO), Fırat’ın doğusu için başlatılacak operasyon için hazır.

ÖSO’nun da katılacağı operasyon için Hamza Tugayları’na bağlı 200 kişiden oluşan özel kuvvet birlikleri de eğitimlerini tamamladı. Zor koşullara uyum sağlamak için zorlu eğitimlerden geçen birlik, operasyonda Türkiye’ye destek verecek.

İHA

PKK'nın hayallerini yok edeceğiz

Hamza Tugayları Komutanı Elhamza Seyf Ebu Bekir, yaptığı açıklamada, eğitimini bitiren yeni özel kuvvetlerin Fırat doğusunda başlatılacak operasyon için hazır olduklarını dile getirerek, sivil vatandaşları teröristlerden kurtaracaklarını belirtti. Ebu Bekir, “Evini tek etmek zorunda kalanların evlerine dönmelerini sağlayacağız. PKK‘nın bölgeyi bölme hayallerini yok edeceğiz” ifadelerini kullandı.

İHA

Tel Abyad sınırında toplanıyorlar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın sinyalini verdiği Fırat'ın Doğusu'na yönelik operasyon için hazırlıklarını tamamlayan ÖSO birlikleri, Telabyad sınırında toplanmaya başladı. Fırat'ın Doğusu operasyonu için tüm hazırlıklarını tamamlayan ÖSO birlikleri, Münbiç ile Telabyad arasındaki bir bölgede toplanmaya başladı. Cep telefonuyla kaydedilen görüntülerin Hol Kapısı denilen bir bölgede çekildiği belirtilirken, görüntülerde ise yüzlerce ÖSO askeri ile araçları yer alıyor.

ÖSO'dan operasyon bölgesine sevkiyat
OYNAT 00:32
ÖSO'dan operasyon bölgesine sevkiyat
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Fırat'ın doğusuna operasyon düzenleneceğini söylemesi üzerine sınırdaki hareketlilik arttı. ÖSO güçleri Fırat'ın doğusuna düzenlenecek operasyon için bölgeye sevkiyat yaptı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.