Dünya Pelosiden Çine mesaj Kimin umrunda

Pelosi'den Çin'e mesaj: Kimin umrunda

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Çin’in kendisine uyguladığı yaptırımlarla ilgili sorulan soruya gülerek “Kimin umurunda” yanıtını verdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Diğer
Pelosiden Çine mesaj: Kimin umrunda
Arşiv

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi, Çin tarafından büyük bir tepkiyle karşılanan Tayvan ziyaretinin ardından bugün düzenlenen basın toplantısında açıklamada bulundu. Pelosi yaptığı konuşmada, “Oraya Tayvan'ı övmek için gittik. Çin'in Tayvan'ı izole edemeyeceğini söylemek ve dostluğumuzu göstermek için Tayvan'a gittik" dedi.

Pelosi ayrıca, Çin’in Tayvan çevresinde düzenlediği askeri tatbikatlara atıfta bulunarak, “Çin'de gördüğümüz şey, Tayvan’a yönelik baskıların normalleştirilmeye çalışıldığı. Bunun olmasına izin veremeyiz" ifadelerini kullandı.

Öte yandan Pelosi basın toplantısında, Çin'in kendisine ve ailesine yaptırım uyguladığını açıklaması hakkındaki bir soruya gülerek, "Kimin umurunda? Bu benim için tesadüfi, hiçbir ilgisi yok" şeklinde cevap verdi.

Çin bugün yaptığı açıklamada, geçtiğimiz hafta ABD Temsilciler Başkanı Nancy Pelosi'nin Tayvan ziyaretinin ardından başlattığı askeri tatbikatları sonlandırdıklarını duyurmuştu.

ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi Tayvan'dan ayrıldı
OYNAT 01:15
ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi Tayvan'dan ayrıldı
ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi Çin'in uyarılarına rağmen geldiği Tayvan'dan ayrıldı.

Pelosi Tayvan Parlamentosu'nu ziyaret etti
DÜNYA
Pelosi Tayvan Parlamentosu'nu ziyaret etti

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.