DünyaPentagondan Münbiçe silah sevkiyatı

Pentagon’dan Münbiç’e silah sevkiyatı

ABD, Münbiç’e operasyona hazırlanan Türkiye’ye karşı bir adım daha attı. Pentagon, Haseke-Semelka sınır kapısından 11 Şubat’ta 50 TIR’lık silah, cephane sevk etti. Silah konvoyunda ABD yapımı zırhlı personel taşıyıcılar ve otomatik silahlı pikaplar da yer aldı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

PKK’yı 5 binden fazla TIR ve 2 bin uçak dolusu silahla donatarak 60 bin kişilik orduya yetecek derecede cephaneyle teçhiz eden ABD, Afrin’den sonra Münbiç’e yönelik operasyona hazırlanan Türkiye’ye karşı bir adım daha attı. Geçtiğimiz günlerde ABD’li iki generalin PKK’lı teröristlerle birlikte kol kola poz verdiği Münbiç’e ek sevkiyat yapıldı. Pentagon, ‘artan Türkiye tehdidine karşı’ Münbiç ile Fırat Kalkanı bölgesi sınırına zırhlı birlik ve asker takviyesi gerçekleştirdi. Haseke-Semelka sınır kapısından 11 Şubat tarihinde 50 TIR’lık silah, cephane ve zırhlı konvoyunu PKK’ya teslim eden ABD, Münbiç cephesine de takviye birlikler sevk etti. Silah konvoyunda ABD yapımı zırhlı personel taşıyıcılar ve üzerine otomatik silahlar monte edilmiş pikaplar olduğu görüldü.

REKLAM

Timsahlar Afrin’de
GÜNDEM
Timsahlar Afrin’de

340 DEAŞ’lı kıskıvrak
DÜNYA
340 DEAŞ’lı kıskıvrak

Rüzgar Çetin'e tekrar cezaevi yolu göründü
Hayat

Rüzgar Çetin'e tekrar cezaevi yolu göründü

Ünlü yönetmen Sinan Çetin’in oğlu Rüzgar Çetin’e bir kez daha cezaevi yolu göründü. 2011'de hakkında verilen 1 yıl 8 ay hapis cezası, 5 yıl içerisinde başka bir suç işlemezse kaldırılacaktı. Bu karardan 2 yıl sonra kavgaya karışan Rüzgar Çetin hakkında yeniden duruşma yapılmasına karar verildi. Önümüzdeki günlerde görülecek duruşmada hapis cezası Çetin'in yüzüne tekrar okunacak.

Zeytin Dalı Harekat Merkezi'nde dikkat çeken yazı
Gündem

Zeytin Dalı Harekat Merkezi'nde dikkat çeken yazı

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar, Kilis ve Hatay bölgelerinde bulunan Zeytin Dalı Harekatı'nda görevli çeşitli birlik ve tugay karargahlarında inceleme ve denetlemelerde bulundu. Harekat merkezlerinden birinin kapısındaki "Bu Takım Bu Maçı Alır" yazısı dikkat çekti.
Muslera'nın eşinden taraftara olay cevap
Spor

Muslera'nın eşinden taraftara olay cevap

Kasımpaşa maçı sonrası bir taraftar Muslera'ya sosyal medyada "Evine dön" diye yazdı. Bu mesaja Uruguaylı kalecinin eşinden gündem olan bir cevap geldi.
Hakim gözünün yaşına bakmadı: Kararı duyunca bayıldı
Gündem

Hakim gözünün yaşına bakmadı: Kararı duyunca bayıldı

İzmir'de görülen iğrenç davada, 7. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı, küçük yaştaki E.A’yı, kendisine gönderdiği fotoğraflarla tehdit edip, cinsel istismarda bulunan Cihan K’ye 132 yıl 6 ay, Yılmaz Ç’ye 39 yıl, Nazif S’ye de 52 yıl hapis cezası verdi. Nazif S. duruşma salonunda sinir krizi geçirip bayıldı.
İğrenç olay polisin gelmesiyle ortaya çıktı
Gündem

İğrenç olay polisin gelmesiyle ortaya çıktı

Öz oğlunu kaldığı yurda götürürken cinsel istismarda bulunan baba G.M.B, “Alt soya karşı çocuğun nitelikli cinsel istismarı suçundan” Ankara 1. Sulh Ceza Hakimliği’nce tutuklandı.