Dünya Pentagondan Münbiçe silah sevkiyatı

Pentagon’dan Münbiç’e silah sevkiyatı

ABD, Münbiç’e operasyona hazırlanan Türkiye’ye karşı bir adım daha attı. Pentagon, Haseke-Semelka sınır kapısından 11 Şubat’ta 50 TIR’lık silah, cephane sevk etti. Silah konvoyunda ABD yapımı zırhlı personel taşıyıcılar ve otomatik silahlı pikaplar da yer aldı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

PKK’yı 5 binden fazla TIR ve 2 bin uçak dolusu silahla donatarak 60 bin kişilik orduya yetecek derecede cephaneyle teçhiz eden ABD, Afrin’den sonra Münbiç’e yönelik operasyona hazırlanan Türkiye’ye karşı bir adım daha attı. Geçtiğimiz günlerde ABD’li iki generalin PKK’lı teröristlerle birlikte kol kola poz verdiği Münbiç’e ek sevkiyat yapıldı. Pentagon, ‘artan Türkiye tehdidine karşı’ Münbiç ile Fırat Kalkanı bölgesi sınırına zırhlı birlik ve asker takviyesi gerçekleştirdi. Haseke-Semelka sınır kapısından 11 Şubat tarihinde 50 TIR’lık silah, cephane ve zırhlı konvoyunu PKK’ya teslim eden ABD, Münbiç cephesine de takviye birlikler sevk etti. Silah konvoyunda ABD yapımı zırhlı personel taşıyıcılar ve üzerine otomatik silahlar monte edilmiş pikaplar olduğu görüldü.

Timsahlar Afrin’de
GÜNDEM
Timsahlar Afrin’de

340 DEAŞ’lı kıskıvrak
DÜNYA
340 DEAŞ’lı kıskıvrak

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.