Dünya PKKdan Kürt aktiviste işkence Parmakları kırılıp ölümle tehdit edildi

PKK'dan Kürt aktiviste işkence: Parmakları kırılıp ölümle tehdit edildi

Suriyeli muhalif Kürtler tarafından kurulan Suriye Kürt Ulusal Konseyi (ENKS) yetkililerinden Abdullah Keddo terör örgütü PKK'nın işgal ettiği Haseke'de aktivist Cenidar Berekat'a işkence ettiğini duyurdu. Aktivistin parmaklarının kırıldığını ve ciddi şekilde darp edildiğini belirten Keddo, "Ölümle tehdit edildi. Darp edilerek işkenceye maruz kaldı" dedi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi AA
PKKdan Kürt aktiviste işkence: Parmakları kırılıp ölümle tehdit edildi
Arşiv

ENKS yetkililerinden Abdullah Keddo, yaptığı açıklamada, ENKS’nin bileşenlerinden ve muhalif olan PYK-S üyesi aktivist Cenidar Berekat'ın dün Haseke'de terör örgütü YPG/PKK tarafından alıkonulduğunu ve işkence edildiğini söyledi.

"ÖLÜMLE TEHDİT EDİLDİ, PARMAKLARI KIRILDI"

Berekat'ın Haseke'de işyerine giderken YPG/PKK’lı teröristler tarafından kaçırıldığı belirten Keddo, "Sabah 09.00 sularında alıkonuldu. Haseke’nin kuzeyinde Sed bölgesine götürüldü. Ölümle tehdit edildi. Darp edilerek işkenceye maruz kaldı." dedi.

Keddo, aynı gün akşam saatlerinde Berekat'ın serbest bırakıldığını, parmaklarının kırıldığını ve karnında darp izlerinin yer aldığını aktardı.

Ayrıca yetkili Keddo, Berekat'a yapılan işkenceden YPG/PKK'ya bağlı "Devrimci Gençlik Grubu (Cuvanen Şorker)" adlı terörist yapılanmanın sorumlu olduğunu ifade etti.

PKK'lı teröristlerden pizzacıya işkence: Parçalayıp dondurucuya bırakacağız
DÜNYA
PKK'lı teröristlerden pizzacıya işkence: Parçalayıp dondurucuya bırakacağız

PKK'nın kan donduran işkence görüntüleri ortaya çıktı
OYNAT 00:25
PKK'nın kan donduran işkence görüntüleri ortaya çıktı
Görüntülerde, kıyafetlerinin kolunda elebaşı Abdullah Öcalan'ın resmi olan iki teröristin, iki erkek sivili, elleri ve ayaklarından bağlayarak yere yatırdığı görülüyor. Yaklaşık bir ay önce çekilen görüntüde teröristler, "DEAŞ üyesi olmadığını biliyoruz. Ama bize DEAŞ mensuplarının yerini söyle." diyerek, üzerilerine sandalye koydukları sivillere şiddet uyguluyor.
DSP Genel Başkanı Aksakal: Altılı masadan sonuç çıkmaz
Gündem

DSP Genel Başkanı Aksakal: Altılı masadan sonuç çıkmaz

DSP Genel Başkanı Önder Aksakal, 6’lı masadan bir sonuç çıkmayacağı tespitinde bulundu. Aksakal, "Her kafadan, her siyasi parti temsilcisinden farklı bir görüş çıkıyorsa, farklı bir beklenti ortaya konuluyorsa oradan bir sonuç çıkmasını beklemek iyi niyetli olmaktan öte bir anlam ifade etmez" ifadelerini kullandı.
Esed’in affına inananlar öldü: Suriyeliler için ‘eve dönmek’ ölüm demek
Dünya

Esed’in affına inananlar öldü: Suriyeliler için ‘eve dönmek’ ölüm demek

CHP, İYİ Parti ve Zafer Partisi, Esed af ilan etti gerekçesiyle Suriyeli sığınmacıların hemen gönderilmelerini istiyor. Yüz binlerce Suriyeli için ‘eve dönmek’ ölüm demek. Çünkü 1 milyon tutuklu, 300 binden fazla kayıp var. Selva Aksoy, abisi İbrahim Çetav’dan 7 yıldır haber alamıyor. “Kayıp olanların çoğunluğunun öldürüldüğünü bilsek de ümit etmekten vazgeçemiyoruz” diyor. Münir Elfakır: Af kararına inanıp gidenlerin çoğu hapishanede öldü ve toplu mezarlara gömüldü. Aileleri bekliyor ama asla dönmeyecekler. Hapiste olan iki çocuğu ve kardeşinden yıllardır haber alamayan Melek Ouda: Ülkeme ancak Esed rejimi gittiğinde dönebilirim. Meysa Gazziz: İstihbarat birimi tarafından sorguya alındım. İşkenceyi tarif etmeye kelimeler yetmez. Hücrede beş aylık bebek vardı. Hayatımızı çalan bu rejime asla inanmıyorum.
Yatırımı ertelemenin maliyeti daha yüksek
Ekonomi

Yatırımı ertelemenin maliyeti daha yüksek

80’inci yaşını kutlayan Eczacıbaşı Holding’in bu yılki yatırım hedefi 250 milyon avro. Eczacıbaşı Holding Başkanı Bülent Eczacıbaşı, ekonomide yaşanan sorunların her zaman aşılabileceğini belirterek, “Şu anda yatırım maliyetleri yüksek olabilir. Ancak alternatifiyle hesaplandığında yatırımı ertelemenin zararı uzun vadede çok daha büyük” dedi.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.