|

Putin Erdoğan'a 15 Temmuz gecesini anlattı

Rusya lideri Putin'in 15 Temmuz'daki darbe girişimi hakkında Cumhurbaşkanı Erdoğan'a, "Halk sizin çağrınız üzerine meydanlara çıkmaya başlayınca ben, 'bu iş bitmiştir' dedim" şeklinde konuştuğu ortaya çıktı.

Yeni Şafak
19:54 - 10/08/2016 Çarşamba
Güncelleme: 20:05 - 10/08/2016 Çarşamba
Diğer

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Rusya'nın St. Petersburg şehrindeki görüşmesinde Fetullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi de gündeme geldi.Görüşmede önce Cumhurbaşkanı Erdoğan darbe süreci hakkında detaylı bilgilendirme yaptı. Daha sonra darbe girişimi sonrasında Türkiye'yi ilk arayan ve net açıklama yapan lider olan Putin, olayların Moskova'ya yansımasını anlattı.Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, A Haber'de katıldığı canlı yayında Putin'in sözlerini şöyle aktardı:Putin: Bizi de sıkıntıya sokardı


"O gece ilk ve en net açıklamayı yapan ülkelerden biri Rusya'ydı. Putin, önemli bir şey söyledi ve 'Açıklamayı yaptık ama bir yandan da takip ediyoruz. Sizi sıkıntıya sokacak bir durumun ortaya çıkması, bizi de sıkıntıya sokardı ama siz ne zaman ki halkı sokağa çağırdınız ve millet sizin çağrınız üzerine meydanlara çıkmaya başladı, ben, bu iş bitmiştir dedim' dedi."

#Recep Tayyip Erdoğan
#Putin
#15 Temmuz darbe girişimi
#İbrahim Kalın
7 yıl önce
default-profile-img