Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Rusya 15 savaş gemisini Karadenize yönlendirdi

Rusya 15 savaş gemisini Karadeniz'e yönlendirdi

Rusya Savunma Bakanlığı, 3 topçu ve 8 çıkarma botu dahil olmak üzere 15 donanma gemisinin Hazar Denizi’nden Karadeniz'e gönderildiğini açıkladı. Rusya Dışişleri Bakan Yardımcısı Sergey Ryabkov, "ABD kendi iyiliği için Karadeniz kıyımızdan uzak dursun" açıklamasında bulunmuştu.

Haber Merkezi DHA
Rusya 15 savaş gemisini Karadenize yönlendirdi
Arşiv

Karadeniz'de Rusya-Ukrayna gerilimi giderek artıyor. Rusya, Karadeniz'e savaş gemilerinin gönderildiğini açıkladı.

Hazar'dan Karadeniz'e yönlendirildi

Rusya Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, donanmanın kış eğitim döneminin bitmesiyle yapılacak kontrollerin bir parçası olarak, 3 topçu ve 8 çıkarma botu dahil olmak üzere 15 donanma gemisinin Hazar Denizi’nden Karadeniz'e gönderileceği belirtildi.

Deniz tatbikatına katılacaklar

Donanma gemilerinin şu an Volgograd, Kalach-on-Don, Volgodonsk ve Semikarakorsk bölgelerini geçtiği belirtildi. Rusya Savunma Bakanlığı, Hazar Filosu gemilerindeki mürettebatın Karadeniz Filosu'ndaki güçlerle birlikte bölgede deniz tatbikatlarına katılacağını da belirtti.

UKRAYNA-RUSYA SINIRINDA GERGİNLİK

Ukrayna Genelkurmay Başkanı Ruslan Homçak, 30 Mart'ta mecliste yaptığı konuşmada, Rusya'nın tatbikat bahanesiyle Ukrayna sınırları yakınlarına asker sevkiyatı yaptığını belirtmişti.

Donbas bölgesindeki krizin çözümüne ilişkin Rusya, Ukrayna ve AGİT'ten oluşan Üçlü Temas Grubu, 27 Temmuz 2020'den itibaren kapsamlı ateşkes kararı almıştı. Bölgede sözde bağımsızlığını ilan eden Rusya yanlısı ayrılıkçılarla Kiev yönetimi arasında 2014'ten bu yana süren çatışmalarda 13 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

Karadeniz'e gönderiyor: İki ABD savaş gemisi Türkiye'ye geliyor
GÜNDEM
Karadeniz'e gönderiyor: İki ABD savaş gemisi Türkiye'ye geliyor

Rusya'dan Türk SİHA'sı açıklaması: Donbas’ta uçuş yapmalarından mutlu değiliz
DÜNYA
Rusya'dan Türk SİHA'sı açıklaması: Donbas’ta uçuş yapmalarından mutlu değiliz

Rusya’dan ABD’ye uyarı: Kendi iyilikleri için Karadeniz kıyımızdan uzak dursunlar
DÜNYA
Rusya’dan ABD’ye uyarı: Kendi iyilikleri için Karadeniz kıyımızdan uzak dursunlar
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.