|

Rusya'da asılsız bomba ihbarı paniğe neden oldu

Rusya'nın başkenti Moskova'da bomba alarmı ülkeyi harekete geçirdi. Moskova polisi 3 tren istasyonunu bomba ihbarı nedeniyle yaklaşık 3 bin kişiyi tahliye etti. Ancak Rus polisinin aramaları sonucu ihbarların asılsız olduğu anlaşıldı.

Yeni Şafak
13:12 - 26/12/2016 Pazartesi
Güncelleme: 16:18 - 26/12/2016 Pazartesi
Yeni Şafak

Rusya'nın başkenti Moskova'da bomba ihbarı içeren telefonların gelmesi ardından Kazan, Yaroslav ve Leningrad tren istasyonlarından yaklaşık 3 bin kişi tahliye edildi.İhbarlar asılsız çıktı


RİA Novosti haber ajansına bilgi veren bir acil durum yetkilisi, "Bomba ihbarı içeren telefonların gelmesi ardından Kazan ve Leningrad tren istasyonlarının her birinden yaklaşık bin kişi tahliye edildi. Yaroslav tren garından da 750 kişi tahliye edildi" dedi.


Ancak Rus polisi yapılan aramanın ardından üç istasyonda da patlayıcı maddeye ulaşılamadığını duyurdu.Yetkili, tren istasyonlarına bomba arama köpeklerinin gelmesinin beklendiğini de ekledi. Hem Kazan hem Leningrad hem de Yaroslav tren istasyonları Moskova'nın merkezinde yer alıyor ve birbirlerine çok yakın noktalarda bulunuyor. Her gün binlerce insan ulaşımlarını bu istasyonlar üzerinden sağlıyor.
#Rusya
#Alarm
#Bomba
8 yıl önce