Dünya SomalidenBAEye taviz yok

Orta Doğu haberleri: ​Somali’den BAE’ye taviz yok

Somali’den BAE’ye taviz yok

Somali, ülkedeki yıkıcı grupları destekleyen Birleşik Arap Emirlikleri’ne yönelik tavrını sertleştirdi. Askeri eğitim anlaşmasını iptal eden Somali hükümeti, ülkeden çıkarken bagaj kontrolünü reddeden askerlerin uçağına da uçuş izni vermedi. Geçen hafta, BAE’nin ülkeye yasadışı giren 9 milyon dolarına da el koyulmuştu.

Yeni Şafak
BAE Mogadişu’da suçüstü yakalamış Somali hükümeti para dolu valizlere el koymuştu.
BAE Mogadişu’da suçüstü yakalamış Somali hükümeti para dolu valizlere el koymuştu.

Somali ve Ortadoğu'nun çıbanbaşı ülkesi Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında yeni bir krizin yaşandığı ortaya çıktı. Mahalli haber sitesi Mareeg'in haberine göre, Somalili yetkililer, BAE'ye bağlı askeri eğitim personelin bagajlarını aranması için teslim etmemesi üzerine, Bosaso Havalimanı'ndan kalkması planlanan BAE'ye ait uçağa uçuş izni vermedi.

BAE Dışişleri Bakanlığı konuyla ilgili bir açıklama yapmadı. Somali hükümeti, geçtiğimiz hafta ülkeye yasa dışı yollardan 9 milyon dolarlık nakit sokmaya çalışan BAE’ye ait bir uçağın havalimanında yakalandığını bildirmişti. Paranın nereye ya da kime gönderilmek istenildiğine dair soruşturma başlatılmış, ilerleyen günlerde, Somali'nin BAE ile askeri bağlarını kopardığı duyrulmuştu.

BAE’nin isyan parası ele geçti
DÜNYA
BAE’nin isyan parası ele geçti

BAE'nin 'Somali' planı ortaya çıktı!
OYNAT 01:00
BAE'nin 'Somali' planı ortaya çıktı!
Dubai'den Somali'ye 9,6 milyon dolarla havalanan BAE uçağının perde arkasındaki kirli süreç...

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.