Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Suriyeye saldırı Cohen-Pompeo işi

Suriye’ye saldırı Cohen-Pompeo işi

İsrail ordusunun geçen hafta içi Suriye'de onlarca İran ve Esed rejimi askerinin ölümüne sebep olan saldırısına Washington'da karar verildiği ortaya çıktı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Suriye’ye saldırı Cohen-Pompeo işi
Yossi Cohen

İsrail gizli servisi Mossad'ın başkanı Yossi Cohen geçen pazartesi günü Washington'da bir İtalyan restoranında ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo ile akşam yemeği için buluştu. Gazeteciler tarafından da tespit edilen görüşmenin zamanlaması ise dikkat çekti. Ziyaretten saatler sonra, Mike Pompeo, terör örgütü El-Kaide'nin İran rejimiyle ilişkisi olduğunu iddia eden bir sunum gerçekleştirdi.

Mike Pompeo
Mike Pompeo

Bu sunumdan hemen sonra ise İsrail hava kuvvetleri Suriye'de Irak sınırına yakın bölgeler olmak üzere son dönemin en yoğun saldırısını gerçekleştirdi Haaretz gazetesinde pazar günü yayınlanan haber de bu iddiayı destekledi. Gazete, İsrail'in geçen haftaki Suriye saldırısının Biden yönetiminin olası yeni İran politikasına bir mesaj niteliği taşıdığını belirtti.

İsrail televizyonu: Biden'ın ekibi nükleer anlaşmaya dönülmesi için İran ile görüşüyor
DÜNYA
İsrail televizyonu: Biden'ın ekibi nükleer anlaşmaya dönülmesi için İran ile görüşüyor
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.