Dünya Suudi Arabistanda müzik, resim ve tiyatro müfredata girdi

Suudi Arabistan'da müzik ve resim müfredata girdi

Suudi Arabistan'da müzik, resim ve tiyatro müfredata girdi

Suudi Arabistan'da müzik, tiyatro ve resim ders müfredatına girdi. Son zamanlarda eğlence sektörüne milyon dolarlık yatırım yapılan ülkede Veliaht Prens Muhammed Bin Selman'ın ülkesini "ılımlılaştırma" projesi kapsamında yeni kararlar alınıyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Müzik, resim ve tiyatro dersleri devlet okulları ile özel okullarda okutulacak.
Müzik, resim ve tiyatro dersleri devlet okulları ile özel okullarda okutulacak.

Suudi Arabistan Kültür Bakanlığı'nın açıklamasına göre ülkede müzik, tiyatro ve resim artık devlet okulları ile özel okulların müfredatına girecek.

Suudi Arabistan'ın Kültür Bakanı Prens Bedr bin Abdullah bin Muhammed attığı tweet'te "Müzik, tiyatro ve resim eğitim sistemimizde. Sırada daha güzel bir şey var" ifadelerini kullandı.

Müfredat değişikliğinin yanı Kültür Bakanlığı artık okullara, üniversitelere kültürel ve sanatsal faaliyetler için izin yetkisine de sahip oldu.

Suudi Arabistan bir süre önce ülkenin eğlence sektörünü geliştirmek için İngiltere’deki eğlence şirketleriyle anlaşma imzalamıştı.

Geçen ay kadın izleyicilerin futbol maçlarını seyretmesine izin verilmiş ve kadınların Haziran ayından itibaren araba kullanma yasağı kaldırılmıştı.

Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, ülkesinin “radikal düşünceleri derhal yok ederek ılımlı İslam'a” geçeceğini söyleyerek tepki çekmişti.

Suudi Arabistan’dan kadınlar için Umre açıklaması: Yanlarında bir erkek bulunmadan Umre yapabilecekler
DÜNYA
Suudi Arabistan’dan kadınlar için Umre açıklaması: Yanlarında bir erkek bulunmadan Umre yapabilecekler
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.