Ramazan özel sayfa
  • İFTARA KALAN SÜRE 00:00:00
Dünya Suudi Veliaht Prensin Meghana küpe hediye ettiği iddiası

Suudi Veliaht Prens’in Meghan’a küpe hediye ettiği iddiası

İngiliz Kraliyet ailesinin üst düzey görevlerinden ayrılan Sussex Dükü Prens Harry'nin eşi Meghan Markle’ın taktığı küpelerin, Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2018’de öldürülmesini onayladığı ortaya çıkan Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman'ın ’düğün hediyesi’ olduğu iddiası tartışmalara yol açtı.

Haber Merkezi İHA
Suudi Veliaht Prens’in Meghan’a küpe hediye ettiği iddiası
Meghan Markle

Sussex Dükü Prens Harry ile 2018 yılında yaptığı evliliğin ardından adından sıkça söz ettiren Amerikalı aktris Meghan Markle, bu kez de küpeleriyle gündem oldu.

İngiliz Kraliyetinin olaylı gelini Meghan’ın resmi etkinliklerde sık sık taktığı 500 bin sterlin’lik küpelerin, geçtiğimiz hafta Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı’nın 2018’de öldürülmesini onayladığı ortaya çıkan Suudi Veliaht Prensi Muhammed bin Selman’dan ’düğün hediyesi’ olduğu iddiası tartışmalara yol açtı.

İngiliz medyasında yer alan haberlere göre, Kraliyet personeli söz konusu küpeleri Meghan’ın kulağında görülmesi nedeniyle tedirgin olsa da konu daha önce gündeme getirilmedi.

Prens Harry: Eşimin sonu da annem gibi olmasın istedim
DÜNYA
Prens Harry: Eşimin sonu da annem gibi olmasın istedim

Kraliyet personeli doğruladı

Son gelişmeler ışığında konunun gündeme gelmesinin ardından Kraliyet Sarayı Basın Yetkilileri, söz konusu küpelerin ödünç alındığını açıkladı. Fakat ismi açıklanmayan bir Kraliyet personeli, küpelerin Suudi Veliaht Prens’ten hediye olduğunu doğruladı.

Bunun üzerine Harry ve Meghan’ın avukatları, küpelerin bir Devlet Başkanı tarafından hediye edildiği için kraliyet malı olarak kabul edildiğini ve düşesin kullanımına açık olduğunu söyledi.

Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Selman


Küpeleri Suudi Veliaht Prens’in şahsen verip vermediği tartışılıyor

Suudi Veliaht Prens’in küpeleri Meghan’a şahsen verip vermediği de tartışma konusu oldu. Suudi Veliaht Prens’in Sussex Düşesi’ne küpeleri şahsen hediye etmesi ihtimalinin düşük olduğu belirtilse de, Prens Harry ve Meghan’ın düğününden 2 ay önce Mart 2018’de Prens Selman’ın Londra’ya 3 günlük ziyareti sırasında küpeleri Düşes’e vermiş olabileceğine yönelik iddialar öne sürülüyor.

Küpeleri Kaşıkçı cinayetinden 3 ay sonra takmıştı


Sussex Düşesi Meghan söz konusu küpeleri, 2018’de Kaşıkçı’nın öldürülmesinden 3 ay sonra Fiji’ye yaptığı resmi ziyarette takarken görülmüştü. Meghan, aynı yıl 14 Kasım’da Prens Charles’ın Buckingham Sarayı’ndaki 70. doğum günü partisinde küpeleri tekrar taktı.


  • Suudi gazeteci Cemal Kaşıkçı, 2 Ekim 2018 tarihinde İstanbul’daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu’nda katledilmişti. Riyad, cinayete karışan 8 şüpheliyi hapis cezasına çarptırmıştı.

Cemal Kaşıkçı raporu bugün açıklanıyor: Ölüm emrini Muhammed bin Selman verdi!
DÜNYA
Cemal Kaşıkçı raporu bugün açıklanıyor: Ölüm emrini Muhammed bin Selman verdi!

İşte vahşetin kayıtları: Tüyler ürpertici
GÜNDEM
İşte vahşetin kayıtları: Tüyler ürpertici

Delil karartan Suudilere dava
GÜNDEM
Delil karartan Suudilere dava

Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğü güne ait yeni görüntüleri paylaşıldı
OYNAT 00:48
Cemal Kaşıkçı’nın öldürüldüğü güne ait yeni görüntüleri paylaşıldı
TRT World, Suudi gazetecisi Cemal Kaşıkçı'nın 2 Ekim'de İstanbul'da Suudi konsolosluğuna girişini gösteren görüntülerine ulaştı. Görüntülerde Kaşıkçı'nın nişanlısı ile ayrılması ve üzeri aranarak konsolosluğa girmesi gözüküyor...Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.