Dünya Taşlayarak şehit ettiler

Taşlayarak şehit ettiler

İsrail askerleri Gazze’de 7 Filistinliyi katlederken ırkçı Yahudi yerleşimciler Batı Şeria’da Filistinli bir kadını taşlayarak şehit etti. Yahudi yerleşimciler, Batı Şeria’nın kuzey, Nablus’un güneyinde gece otomobiliyle evlerine gitmekte olan Filistinli çiftin aracına taşlarla saldırdı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Yahudi yerleşimciler Batı Şeria’da Filistinli Aişe Muhammed Radi’yi taşlayarak katletti.
Yahudi yerleşimciler Batı Şeria’da Filistinli Aişe Muhammed Radi’yi taşlayarak katletti.

Aracın ön camından giren taşlar, 47 yaşındaki Filistinli Aişe Muhammed Radi’nin başına isabet ederek ölümüne yol açtı. Arabayı kullanan eşi de başına ve göğsüne isabet eden taşlardan ağır yaralandı. Hayatını kaybeden Radi’nin Selfit’in kuzeybatısında bulunan Bidya kasabasından olduğu açıklandı.

200’DEN FAZLA ŞEHİT

Öte yandan Gazze sınırında 30 Mart’tan bu yana düzenlenen barışçıl “Büyük Dönüş Yürüyüşü”nde, İsrail askerleri göstericilere yine ateş açtı.

Gazze’nin çeşitli bölgelerinde gerçek mermilerle açılan ateşte, 7 Filistinli şehit oldu, 5’i ağır 154 Filistinli ise yaralandı. Filistin Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Eşref el-Kudra gösterilerde yaralanan 21 yaşındaki Muhammed İsam Abbas’ın da kurtarılamadığını ifade etti. Gösterilerin başladığı günden bu yana 200’den fazla Filistinli İsrail askerlerinin saldırılarında şehit oldu.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.