Dünya Trump Bidenı geçti

Trump Biden’ı geçti

ABD’li The Times gazetesinin Harvard/Harris’in anketine dayandırdığı habere göre, ABD’liler Başkan Joe Biden’ı seçtiği için pişman. Seçmenin Biden tercihi yüzde 46’ya düşerken, Trump yüzde 48’e yükseldi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
​Trump Biden’ı geçti​
Trump - Biden

Amerikan The Times gazetesinin Harvard/Harris’in anketine dayandırdığı habere göre, ABD’liler Başkan Joe Biden’ı seçtiği için pişman oldu. Yeniden seçim yapılması durumunda büyük çoğunluk eski Başkan Donald Trump’ı seçeceklerini belirtti. Bu anketle birlikte Donald Trump, 2020 başkanlık seçimlerinde ikilinin karşı karşıya gelmesinden bu yana ilk kez onay oranlarında Joe Biden’ı geride bıraktı.

Trump 'Üç yıl içinde ABD diye bir ülke kalmayacak' deyince sunucu röportajı sonlandırdı
DÜNYA
Trump 'Üç yıl içinde ABD diye bir ülke kalmayacak' deyince sunucu röportajı sonlandırdı

Trump'tan Biden'a 'beceriksiz' nitelemesi
DÜNYA
Trump'tan Biden'a 'beceriksiz' nitelemesi
  • Biden’ın kabul oranı yüzde 46’ya düşerken Trump yüzde 48’e yükseldi. Bu sonuçlarla birlikte Biden’ın bağımsız seçmenlerden aldığı onay son 2 ayın en sert düşüşünü gördü. Öte yandan ankete göre Amerikalıların sadece %30’u genel olarak mevcut ABD hükûmetini onaylıyor.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.