Dünya Trump Twittera dava açtı Hesabımı geri verin

Trump Twitter'a dava açtı:  Hesabımı geri verin

Eski ABD Başkanı Donald Trump, destekçilerinin Kongre binasını işgal etmesinin ardından askıya alınan Twitter hesabının geri verilmesi için dava açtı. Sosyal medya hesabının Kongre üyelerinin baskısıyla kapatılmaya zorlandığını belirten Trump’ın, Twitter’da 88 milyondan fazla takipçisi bulunuyordu.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
Trump Twittera dava açtı: ​Hesabımı geri verin
Donald Trump

Eski ABD Başkanı Donald Trump, Twitter’a kalıcı olarak geri dönmek için dava açtı. Ayrıca Florida’daki federal yargıçtan hesabının geçici olarak eski durumuna getirilmesini istedi. Sosyal medya hesabının ABD Kongresi üyelerinin baskısıyla kapatılmaya zorlandığını belirten Trump’ın, askıya alınmadan önce Twitter’da 88 milyondan fazla takipçisi bulunuyordu.

  • Twitter ve diğer bazı sosyal medya şirketleri, Trump destekçilerinden oluşan bir grubun Kongre binasını basmasından sonra eski Başkan’ın hesaplarını süresiz askıya almıştı.

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.