Dünya Trumptan Kime büyük övgü

Trump'tan Kuzey Kore liderine övgü!

Trump'tan Kim'e büyük övgü

Kuzey Kore'nin 70. kuruluş yıldönümü kutlamalarında bu sefer nükleer füzeler yer almadı. ABD Başkanı Trump, Twitter üzerinden bir paylaşımda bulunarak Kuzey Kore lideri Kim Jong Un'a teşekkür etti. Trump, "İkimiz herkesin yanıldığını kanıtlayacağız. Birbirini seven iki insanın güzel diyaloğu gibisi yok" ifadesini kullandı.

Haber Merkezi Diğer
Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ve ABD Başkanı Donald Trump, 12 Haziran'da Singapur'da bir araya gelmişti.
Kuzey Kore lideri Kim Jong Un ve ABD Başkanı Donald Trump, 12 Haziran'da Singapur'da bir araya gelmişti.

Kuzey Kore'nin 70. kuruluş yıldönümü, başkent Pyongyang'da yapılan askeri geçit töreniyle kutlandı. Geçit töreninde geçtiğimiz yılların aksine Kuzey Kore ile ABD arasında krize neden olan nükleer füzeler yoktu.

ABD ile Kore Yarımadası'nı nükleer silahlardan arındırmak için görüşmelerini sürdüren Kuzey Kore'nin 'nükleersiz' bir geçit töreni yapması ABD Başkanı Trump'ın da gündemindeydi.

Twitter üzerinden bir dizi paylaşımda bulunan Trump, "Kuzey Kore, 70. kuruluş yıldönümünü kutlayan geçit törenini, nükleer füzeleri sergilemeden sahneledi. Tema, barış ve ekonomik gelişimdi." ifadelerini kullandı.

Konuyla ilgili Fox News'te yer alan, "Uzmanlar, Kuzey Kore'nin Trump'a verdiği nükleerden arınma sözüne bağlılığını göstermek için nükleer füzeleri kenara ayırdıklarına inanıyor" analizini alıntılayan ABD Başkanı, Kuzey Kore liderine teşekkür etti.

REKLAM

Trump, "Bu Kuzey Kore'den gelen çok büyük ve olumlu bir haber. Başkan Kim'e teşekkürler. İkimiz, herkesin yanıldığını kanıtlayacağız. Birbirini seven iki insanın güzel diyaloğu gibisi yok. Ben göreve gelmeden önceki durumdan çok daha iyi." ifadelerini kullandı.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.