Dünya Trumptan uzay ordusu çıkışı

ABD 'uzay ordusu' mu kuruyor? Trump'tan 'uzay ordusu' açıklaması

Trump'tan 'uzay ordusu' çıkışı

ABD Başkanı Trump, uzayın tıpkı hava, deniz, kara gibi çatışma gölgesi kapsamına girdiğini ve bu alanda bir güce sahip olunması gerektiğini açıkladı. Trump'ın dikkati çeken açıklamaları, 'uzay ordusu' tartışmalarına yeni bir boyut getirdi.

Diğer
ABD Başkanı Donald Trump, askeri personele konuşma yapıyor.
ABD Başkanı Donald Trump, askeri personele konuşma yapıyor.

ABD Başkanı Donald Trump, askeri personele yaptığı konuşmada uzayın tıpkı hava, deniz, kara gibi çatışma gölgesi kapsamına girdiğini ve bu alanda bir güce sahip olunması gerektiğini açıkladı.

Son dönemde sıkça gündeme gelen uzay ordusu fikri bu sefer ABD Başkanı Donald Trump'ın gündeminde.

NTV'de yer alan habere göre, ABD'nin bir uzay gücüne ihtiyaç duyduğunun altını çizen Trump, bunun nedeninin uzayında artık çatışma bölgesi kapsamında değerlendirilmesini gösterdi ve ABD'nin bu alanda kendisini savunacak yeterlilikte olması gerektiğini belirtti.

Trump askeri personele yaptığı konulmasında konuşmasında uzayın hava, kara ve deniz gibi bir askeri yönden ele alınması gerektiğinin altını çizdi.

Benzer bir açıklama geçtiğimiz haftalarda ABD'li General David Goldfein'dan da gelmişti. ABD Hava Kuvvetleri'nde görev yapan General David Goldfein, uzaya da sıçrayabilecek bir savaşa karşı hazırlıklı olunması gerektiğini iddia etmişti.

ABD'nin bu alanda mücadele edebilmesi için yeni teknolojiler, eğitim sistemleri geliştirmek zorunda olduğunun altını çizen Goldfein, milyarlarca dolarlık ek ödeneğe de ihtiyaç duyulduğunu belirtmişti.

İki Türk mühendisinin geliştirdiği cihaz ABD ordusu ve NASA'da
OYNAT 00:59
İki Türk mühendisinin geliştirdiği cihaz ABD ordusu ve NASA'da
Yıldırım fotoğrafı çekme isteğiyle yola çıkan iki Türk elektronik mühendisi, başta tamamen el üretimiyle geliştirdikleri, daha sonra uluslararası fonlama platformundan destek alarak seri üretime geçtikleri fotoğraf makinesine monte edilebilen MIOPS SMART'ı, Amerikan ordusu ile Amerikan Ulusal Uzay ve Havacılık Dairesi'ne (NASA) satmayı başardı.

Trump ile Suudi Arabistan Prensi Selman görüşecek
DÜNYA
Trump ile Suudi Arabistan Prensi Selman görüşecek

Trump'tan Meksikalı lidere: Deli misin?
DÜNYA
Trump'tan Meksikalı lidere: Deli misin?


/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.