Dünya Türk genci Avustralyada gözaltında öldürüldü

Türk genci Avustralya’da gözaltında öldürüldü

Avustralya medyası, Gökhan Can adlı bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının Perth kentinde bulunan göçmen gözaltı merkezinde, dün gece yarısı uykusu sırasında bıçaklanarak öldürüldüğünü yazdı.

Abone Ol Google News
Dış Haberler Yeni Şafak
Türk genci Avustralya’da gözaltında öldürüldü
Gökhan Can

Avustralya medyası, Gökhan Can adlı bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşının Perth kentinde bulunan göçmen gözaltı merkezinde, dün gece yarısı uykusu sırasında bıçaklanarak öldürüldüğünü yazdı. Cinayetin ardından tesiste yangın çıktı. Olay yerine gelen güvenlik ekipleri, bıçaklayan kişiyi gözaltına aldı. 32 yaşındaki Gökhan Can’ın yaklaşık üç yıldır gözaltı merkezinde tutulduğu, oturma izni verilmediği, ancak yakın zamanda Türkiye’ye dönmek için başvuruda bulunduğu ifade edildi. Can’la aynı gözaltı merkezinde tutulan bir görgü şahidi olay sonrası, “Burada insanlar ölüyor. Burada insanın hiçbir değeri yok. İnsanı insan yapan şey vize denilen bir kağıt parçası mı” sözleri ile sert tepki gösterdi.

Avustralya'da sığınmacı çocuk kalmayacak
DÜNYA
Avustralya'da sığınmacı çocuk kalmayacak

Avustralya göçmenleri ABD'ye gönderiyor
DÜNYA
Avustralya göçmenleri ABD'ye gönderiyor

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.