|
Dünya

Zelenskiy sahadaki gelişmeleri değerlendirdi

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı ekibi ile yaptığı görüşmenin ardından sahadaki son gelişmeleri değerlendirdi. Zelenskiy, Bahmut, Donetsk ve Soledar’da çatışmaların çok şiddetli olduğunu ifade etti.

10:43 . 4/12/2022 Pazar
DHA
Volodimir Zelenski

Volodimir Zelenski

Ukrayna Devlet Başkanı Volodimir Zelenskiy, Ukrayna Genelkurmay Başkanlığı ekibi ile yaptığı görüşmenin ardından sahadaki son gelişmeleri paylaştı. Yaptığı ulusa sesleniş konuşmasında sahadaki son gelişmelere ilişkin bilgi veren Zelenskiy,
“Donetsk bölgesinde, Bahmut, Soleda’da çatışmalar çok şiddetli ve acı verici.
Askerlerimize bu yönde yardımcı olmak için her şeyi yapıyoruz. Orada savunmayı tutan kahramanlarımız. Oradaki herkes en yüksek şükranı hak ediyor. Luhansk bölgesi ve Harkiv bölgesinde varlığımızı güçlendiriyoruz. Güneyde işgalcilerin yeteneklerini sınırlamaya devam ediyoruz. Sınırda tüm çevreyi güçlendiriyoruz. Tabii ki, Ukrayna'nın tam bağımsızlığı ve devletimizin terörist devletin gayri resmi etki ağlarından korunması alanındaki daha ileri adımları tartıştık”
dedi.

"Enerji konusunda daha güçlü mekanizmaların kullanılması an meselesi"

“Toplantıda ayrı bir konuşmayı da enerji hakkında yaptık”
diyen Zelenskiy
, “Tavan fiyat, yani Rus petrolünün ihracat fiyatının sınırlandırılması tartışması dünyada sona erdi. Ne yazık ki, büyük kararlar alınamadan. Rusya, enerji piyasasını kasıtlı olarak istikrarsızlaştırarak şimdiden tüm dünya ülkelerine büyük kayıplar verdirdi. Bu dünyadaki diğer ülkeler için zayıf bir pozisyon. Daha güçlü mekanizmaların kullanılmasının gerekliliği an meselesi”
diye konuştu.

#Ukrayna
#Rusya
#Zelenskiy
2 ay önce
default-profile-img
Zelenskiy sahadaki gelişmeleri değerlendirdi
Messi'den emeklilik açıklaması
Van'da doğum sancıları tutan kadın ambulans helikopterle hastaneye ulaştırıldı
Sayaçlı dev seçim anketi: CHP'nin kalesi Bakırköy'de anket sonuçları şaşırttı
Aydın’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın afişlerine çirkin saldırı
Aydın’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın afişlerine çirkin saldırı