Ekonomi 10 bin kişiyi işe alacak

10 bin kişiyi işe alacak

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Yeni Havalimanı hizmete girdiğinde hedeflerini de büyüterek rekor bir istihdam alımına hazırlanıyor. Buna göre THY, 10 bin olan kabin memuru sayısını 20 bin kişiye çıkaracak.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Filosuna yeni uçaklar katılacak olan THY’nin istihdam edeceği çalışan sayısı da artacak
Filosuna yeni uçaklar katılacak olan THY’nin istihdam edeceği çalışan sayısı da artacak

Türk Hava Yolları (THY), İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılmasına eş zamanlı olarak daha da büyüyecek. Filosuna yeni uçaklar katılacak olan THY’nin istihdam edeceği çalışan sayısı da artacak. THY çok sayıda yeni uçuş ekibini de kadrosuna katarak önemli bir iş istihdamı sağlayacak. Her yıl 500 pilot alan THY, İstanbul Yeni Havalimanı’nın açılmasıyla birlikte artacak filosuna paralel olarak gelecek yıl rekor düzeyde 900 pilotu kokpitlerine dahil edecek. Bunun dışında rekor düzeyde de kabin görevlisi alımı da yapacak.

Bilal Ekşi

KABİN MEMURU 20 BİNE ÇIKACAK

Şirketin kabin buluşmalarında kabin ekibine seslenen Türk Hava Yolları Genel Müdürü Bilal Ekşi, “Türkiye’yi dünyanın aktarma merkezi haline getirecek olan İstanbul Yeni Havalimanı’na taşınma operasyonumuz bizim için bu yılın en önemli gündem maddesi. 2019 yılında filosuyla ve yolcu sayısıyla markamız daha da büyüyecek. 167 dar gövde, 50 geniş gövde uçak siparişi verdik. Bugün 10 bin olan kabin memuru sayımız da 20 bine çıkacak” diye konuştu.

SESSİZ KABİN UYGULAMASI

İstanbul Yeni Havalimanı ile birlikte çok yeniliğe imza atacaklarının da altını çizen Bilal Ekşi, “Yeni üniformalarımız hazırlanıyor. Kalitimizi daha da geliştirmek için yeni bir atılım içindeyiz. Sessizlik ve farkındalığı öne çıkaracağız. Bunun için SEFA adını verdiğimiz yeni bir dönem başlatıyoruz. Daha sessiz ve farklı bir kabin oluşturacağız. Misfarlerimizin dinlenmeye, sükunete ihtiyacı var” dedi.

REKLAM
/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.