Ekonomi 3 AVMde dükkanlar2 saat geç açıldı

3 AVM'de dükkanlar 2 saat geç açıldı

Döviz kurlarındaki yükseliş AVM sektöründe tarafları karşı karşıya getirdi. İstanbul'da dün 3 AVM 2 saatliğine kepenk kapattı. BMD, kararı “onurlu” ve “adil” ticaret talebi olarak yorumladı. AYD ise durumu bir zaman kaybı olarak değerlendirdi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Nişantaşı City's, Marmara Park ve Forum İstanbul'da yüksek döviz kuruyla kiralara tepki olarak 2 saatliğine dükkanlar kepenk kapattı.
Nişantaşı City's, Marmara Park ve Forum İstanbul'da yüksek döviz kuruyla kiralara tepki olarak 2 saatliğine dükkanlar kepenk kapattı.

İstanbul'da dün Nişantaşı City's, Marmara Park ve Forum İstanbul'da yüksek döviz kuruyla kiralara tepki olarak 2 saatliğine dükkanlar kepenk kapattı. Son dönemde sıkça dile getirilen soruna tarafların tepkileri de farklı oldu. Birleşmiş Markalar Derneği (BMD) Yönetim Kurulu, geç açılışın nedenini döviz kurlarına bağlı olarak artan yüksek kira maliyetlerinin varlıklarını tehdit etme noktasına gelmesinden yakınan markaların, "onurlu" ve "adil" ticaret talebi olarak özetledi. Kepenklerin kapatıldığı Marmara Park'tan yapılan açıklamada kiraların Eylül ayında yıl sonuna kadar sabitlendiği belirtildi.

AYD: ZAMAN KAYBI

Konu ile ilgili Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) de bir açıklama yaptı Eyleme ilişkin AYD Başkanı Hulusi Belgü imzasıyla yapılan açıklamada, "Eylem sansayon oluşturmaktan öteye gitmeyecek bir zaman kaybı. Türkiye’de bulunan tüm Alışveriş Merkezleri, sıkıntısı olan tüm perakendecilere ya indirim vererek ya da kuru sabitleyerek yaşanan sıkıntılı dönemde ellerinden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıyor" ifadelerine yer verildi.

  • MARKALAR TALEPLERİNİ SIRALADI
  • BMD açıklamasında talepler de sıralandı. Markaların talepleri: “Kira düzenlemesi için kapı kapı gezmek zorunda bırakılmamak. Yüksek cezalarla tehdid edilmemek. Fırsatçı piyasa yapıcılara karşı ham madde tedarikçilerinin ülke ekonomisinin geleceği için markalarla iş birliğini arttırması" şeklinde sıralandı.
/**/
10 bin bekçi alımı şartları
Gündem

10 bin bekçi alımı şartları

10 bin bekçi alımı şartları neler? Polis Akademisi 2018 Bekçi alımı başvuru şartları ve işlemleri. 10 bin bekçi alımı şartları neler, başvurular nasıl yapılır? Bekçi alımlarında adaylarda aranan en büyük özelliklerden bir tanesi herhangi bir siyasi partiye veya siyasi partilerin yan kuruluşlarına üye olmamak. 10 bin bekçi alımında adaylarda aranan şartlar pa.edu.tr adresinin duyurular kısmında detaylı bir şekilde yer alıyor.
Kim Milyoner Olmak İster'deki matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı
Hayat

Kim Milyoner Olmak İster'deki matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı

ATV ekranlarından Murat Yıldırım'ın sunduğu Kim Milyoner Olmak İster'in 12 Kasım Pazartesi akşamı yayınlanan yeni bölümündeki ilginç matematik sorusu sosyal medyayı karıştırdı. 'Bir çikolata ve bir sakızın toplam fiyatının 11 lira olduğu markette, çikolata sakızdan 10 lira daha pahalıysa sakızın fiyatı nedir?' sorusuna yarışmacı doğru cevap veremedi. Soru, saatlerce Twitter'da konuşuldu.
Hamas İsrail'in Demir Kubbe'sini çökertti
Dünya

Hamas İsrail'in Demir Kubbe'sini çökertti

İsrail dün gece Gazze'ye bomba yağdırdı. Hamas'ın askeri kolu Kassam Tugayları ise, İsrail'in beklemediği bir karşılık verdi. Kassam askerleri, roketleriyle İsrail'in sürekli övündüğü hava savunma sistemi 'Demir Kubbe'nin zaafiyetini tespit ederek başarısızlığa uğrattı. Türkiye ve Etki Alanındaki Bölgeler Savunma Analisti Turan Oğuz, atılan 400'e yakın roketin sadece 100'ünü önleyebilen İsrail ordusunun hayal kırıklığı Demir Kubbe'yi yenisafak.com'a değerlendirdi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.