Ekonomi 55 milyon Rus turist geliyor

5,5 milyon Rus turist geliyor

5.5 milyon Rus turist geliyor

Rusya’nın Mısır’a uçuş izni vermesinin ardından “Rus turist sayısı düşecek” iddiaları boşa çıktı. Turizmciler, “Bir miktar kayıp yaşarız ancak her durumda 2017’yi aşar, 5.5 milyonu yakalarız” dedi

Haber Merkezi Diğer
Mısır seferleri başlayacak mı başlamayacak mı sorusunun yanıtı merak ediliyor.
Mısır seferleri başlayacak mı başlamayacak mı sorusunun yanıtı merak ediliyor.

Geçtiğimiz günlerde Rusya ile Mısır arasında yapılan turizm anlaşması gözleri Türk turizm sektörüne çevirdi. 2017'de 5 milyona yakın Rus turist sayısına ulaşan Türkiye'de, Rusya'nın Mısır'a yeniden uçak seferlerini başlatmasıyla birlikte "Türkiye pazarı Mısır'a mı kaptıracak?" sorusu gündeme geldi. Rusya'nın sadece Kahire seferlerini başlattığını belirten turizmciler, "Bizim için önemli olan Sharm El Şeyh seferlerinin başlatılması. Eğer burası haziranda açılırsa bizim özellikle eylül-ekim dönemimizi bir miktar etkiler. Ancak her durumda yüzde 10'luk bir artış yaşanır, 2018'de 5.5 milyonu yakalarız" değerlendirmesini yaptı.

GÖZLER SHARM EL ŞEYH'DE

Türkiye Otelciler Federasyonu (TÜROFED) Başkanı Osman Ayık, Mısır ile Türkiye'nin birbirini tamamlayan pazarlar olduğunu belirterek, Rus turistin kış mevsiminde Mısır'ı yazın ise Türkiye'yi tercih ettiğini söyledi. Sabah'ın haberine göre, Ayık, "Biz her durumda yüzde 10'luk bir artış yaşanacağını düşünüyoruz. Mevcut rezervasyonlarımız da bunu gösteriyor" diye konuştu.

İTO: Kahraman ordumuza güveniyoruz
EKONOMİ
İTO: Kahraman ordumuza güveniyoruz

İşte 2018'in emekli maaşları
EKONOMİ
İşte 2018'in emekli maaşları
Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.