Ekonomi Havada rekor zamanı

Havada rekor zamanı

Türk Hava Yolları, Ocak-Haziran 2018 döneminde yüzde 80,4 ile tarihinin en yüksek ilk yarıyıl doluluk oranına ulaştı. Bu yılın ilk yarısında İstanbul’da 46 saniyede bir uçak inip kalktı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
THY) bu yılın ilk yarısına ilişkin yolcu ve kargo trafik sonuçlarını açıkladı.
THY) bu yılın ilk yarısına ilişkin yolcu ve kargo trafik sonuçlarını açıkladı.

Türk Hava Yolları (THY), bu yılın ilk yarısına ilişkin yolcu ve kargo trafik sonuçlarını açıkladı. Buna göre şirket, sergilediği başarılı performansla yılın ilk yarısında yüzde 80,4 ile tarihinin en yüksek ilk 6 aylık doluluk oranını yakaladı. Bayrak taşıyıcı havayolunun özellikle dış transit yolcu hariç dış hat yolcu sayısında kaydettiği çift haneli büyüme, Türkiye’ye olan ilginin artarak devam ettiğini gösterdi.

YÜZDE 1,6 ARTTI

Türk Hava Yolları'nın toplam yolcu sayısı Haziran 2018'de geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 10,6 artarak 6,3 milyona yükseldi. Yolcu sayısındaki artış iç hatlarda yüzde 14,5, dış hatlarda yüzde 7,8 oldu. Şirketin yolcu doluluk oranı haziranda 2,6 puan artışla yüzde 79'a ulaştı. Aynı dönemde dış hat seferlerde doluluk oranı 2,7 puan arttı.

35,6 MİLYON YOLCU

Türk Hava Yolları'nın Ocak-Haziran döneminde taşıdığı toplam yolcu sayısı ise yüzde 17,8 artışla 35,6 milyona ulaştı. Yolcu sayısındaki artış iç hatlarda yüzde 20,3, dış hatlarda yüzde 15,8 oldu. İlk yarıda Türk Hava Yolları'nın yolcu doluluk oranı da 4,3 puanlık artışla yüzde 80,4 olarak gerçekleşti. Taşınan Kargo-Posta yükü ise yılın ilk altı ayında yüzde 27,7 artışla 661 bin 234 tona yükseldi.

  • İSTANBUL’DA HAVA TRAFİĞİ REKORU
  • THY’nin taşıdığı yolcu sayısındaki artışın da etkisiyle İstanbul havalimanları odaklı hava trafiğinde oluşan yoğunluk istatistiki verilere de yansıdı. Yılın ilk yarısında Atatürk Havalimanı’ndan 69, Sabiha Gökçen Havalimanı’ndan ise 140 saniyede bir uçak iniş-kalkış yaptı.

Yerli mama üretimi suistimal edildi
EKONOMİ
Yerli mama üretimi suistimal edildi

Korumacılık salgına dönüşebilir
EKONOMİ
Korumacılık salgına dönüşebilir

Kurban kesimine
Diyanet denetimi
GÜNDEM
Kurban kesimine Diyanet denetimi

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.