Ekonomi Kampanya 30 Hazirana kadar uzadı

Kampanya 30 Haziran’a kadar uzadı

Gayrimenkul sektörünü temsil eden GYODER, İNDER ve KONUTDER’in başlattığı güç birliği kampanyası, 30 Haziran’a kadar uzatıldı. 3 kamu bankasından çekilen kredi miktarı da 6 milyar lirayı aştı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Kampanya orta gelirliler için fırsat olacak
Kampanya orta gelirliler için fırsat olacak

Gayrimenkul sektörünü temsil eden Türkiye’nin önde gelen kuruluşları GYODER, İNDER ve KONUTDER’in; 15 Mayıs-15 Haziran 2018 arasında geçerli olmak üzere başlattığı kampanya alıcılardan gelen yoğun ilgiyle 30 Haziran'a kadar uzatıldı. Konuyla ilgili yaptığı açıklamada, kampanyanın sektöre ivme kazandırdığını vurgulayan GYODER Başkanı Doç. Dr. Feyzullah Yetgin, “Kampanyaya katılan bazı firmaların telefonları kilitlendi. Satış ofislerinde, özellikle hafta sonları hem projeleri incelemek hem konut almak isteyen tüketicilerin ilgisinden dolayı yoğunluk yaşandı. Kampanya ile yüzde 0.98 faiz oranına ek yüzde 20 indirim fırsatı sunarak, özellikle orta gelir grubuna ev sahibi olma imkanı sağladık” dedi.

Yetgin, sadece 3 kamu bankasının verdiği konut kredisi rakamlarının da 6 milyar liraya ulaştığını söyledi.

  • Gayrimenkulde işler durmaz
  • Sektörde hareketliliğin süreceğinin altını çizen Yetgin, “Gayrimenkul sektöründe işler durmaz, 7,5 milyon konutun yenilenmesi şart. Önümüzdeki 15-20 yıl, yoğun bir şekilde bizim bu dönüşümü gerçekleştirmemiz gerekiyor” ifadesini kullandı.

Bayramda köprüler ve otoyollar ücretsiz
EKONOMİ
Bayramda köprüler ve otoyollar ücretsiz

45 milyon rekor
turist beklentisi
EKONOMİ
45 milyon rekor turist beklentisi

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.