Ekonomi Körfezle ticareti ikiye katlayacak

​Körfez'le ticareti ikiye katlayacak - Son dakika haberleri

Körfez'le ticareti ikiye katlayacak

İstanbul Yeni Havalimanı’nın körfez ülkelerine turistik ve kargo taşımacılığı uçuşlarını katlaması bekleniyor. Kuveyt’in Ankara Büyükelçisi Ghassan Yusuf el Zawawi, "Türkiye ve bölge ülkeleri için ciddi fırsatları da beraberinde getireceğini düşünüyorum. Körfez bölgesindeki ülkelerle ticaret hacmi yeni havalimanıyla birlikte iki katına ulaşabilir" dedi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
​İstanbul Yeni Havalimanı’nın körfez ülkelerine turistik ve kargo taşımacılığı uçuşlarını katlaması bekleniyor.
​İstanbul Yeni Havalimanı’nın körfez ülkelerine turistik ve kargo taşımacılığı uçuşlarını katlaması bekleniyor.

Kuveyt'in Ankara Büyükelçisi Ghassan Yusuf el Zawawi, Yeni havalimanıyla turistik ve kargo taşımacılığı uçuşlarının Türkiye ve bölge ülkeler için ciddi fırsatları da beraberinde getireceğini söyledi.

Zawawi, “Türkiye'nin Körfez bölgesindeki ülkelerle ticaret hacmi yeni havalimanıyla birlikte iki katına ulaşabilir" dedi. Zawawi, Kuveyt Havayolları’nın Levent’te bulunan şehir ofisinin açılışında iki ülke arası ticari ilişkileri değerlendirdi.Burada bir konuşma yapan Zawawi, açılan ofisin Türkiye ve Kuveyt arasındaki ekonomik ve sosyal ilişkileri geliştireceğini belirterek, “Kuveyt Havayolları uzun zamandır Türkiye’deydi. Şimdi İstanbul ofisini de açarak yeni bir başlangıç yapıyor. Türkiye ile ilgili çok sayıda ekonomik iş birliği planımız var” diye konuştu.

TİCARET HACMİ ARTACAK

Zawawi, 29 Ekim'de hizmete girmesi planlanan İstanbul Yeni Havalimanı'nın ticari hacmi artıracağını ifade ederek, "İstanbul'un yeni havalimanının çok yüksek kapasitelerle hizmet vereceğini duyuyoruz. Yeni havalimanıyla artacak turistik ve kargo taşımacılığı uçuşlarının Türkiye ve bölge ülkeler için ciddi fırsatları da beraberinde getireceğini düşünüyorum. Türkiye'nin Körfez bölgesindeki ülkelerle ticaret hacmi yeni havalimanıyla birlikte iki katına ulaşabilir" değerlendirmesinde bulundu.

  • Uçuşlar artıyor
  • Kuveyt Havayolları Stratejik Planlama Direktörü Shorouk Farouq Abdullah Al-Awadhi ise Türkiye’de daha önce Atatürk Havalimanı’nda hizmet verdiklerini hatırlatarak, şehir ofisini açmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.Açılışı yapılan ofisten direkt olarak Kuveyt Havayolları yolcularına ve acentalarına hizmet vereceklerini anlatan Al-Awadhi, Kuveyt ve Trabzon arasında haftada 3 uçuş yaptıkları bilgisini verdi.

Yeni Şafak ve iş dünyasının öncülerinden ortak ses ihracat için seferberlik çağrısı
EKONOMİ
Yeni Şafak ve iş dünyasının öncülerinden ortak ses ihracat için seferberlik çağrısı

Malazgirt’e
görkemli
kutlama
HAYAT
Malazgirt’e görkemli kutlama

Kabe’de
cuma
coşkusu
HAYAT
Kabe’de cuma coşkusu

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.