Ekonomi TARSİMden 8 milyon TL hasar ödemesi

TARSİM’den 8 milyon TL hasar ödemesi

TARSİM heyeti, yangın sebebiyle meydana gelen hasarları yerinde incelemek, üretici ile yetiştiricilere geçmiş olsun dileklerini iletmek üzere, 12 ve 13 Ağustos tarihlerinde Mersin, Antalya ve Muğla’da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi.

Abone Ol Google News
Haber Merkezi Yeni Şafak
TARSİM’den 8 milyon TL hasar ödemesi
Tarım ve Orman Bakanlığı Tarım Reformu Genel Müdür Yardımcısı Bekir Engürülü, Tarım Sigortaları Havuzu Yönetim Kurulu Üyesi ve Tarım Sigortaları Havuz İşletmesi Genel Müdürü Serpil Günal ve beraberindeki heyet yangından zarar gören bölgede incelemelerde bulundu.

Heyet, ilk olarak Mersin’in Aydıncık ilçesindeki üretici ve yetiştiricilerle bir araya gelerek, geçmiş olsun dileklerini iletti. Yangın afetinin meydana gelmesini takiben sigortalı üretici ve yetiştiricilerden alınan ihbarları hızlı bir şekilde değerlendiren TARSİM’in bu kapsamda 10 milyon TL’lik hasar tespiti oldu ve sigortalılara 13 Ağustos tarihinde 8 milyon TL hasar ödemesi gerçekleştirildi.

Özen Altıparmak
Özen Altıparmak

30 MİLYON LİRALIK PEŞİN BAL ALIMI

Yangın felaketinden etkilenen Muğlalı arıcıların ballarını peşin ödeme yoluyla satın alacağını açıklayan Balparmak Yönetim Kurulu Başkanı Özen Altıparmak, arıcıların genel ihtiyaçları için de ayrıca destek sağladıklarının bilgisini verdi. İlk aşamada; yangın söndürme çalışmalarında ihtiyaç duyulan destek malzemelerini, ihtiyaç sahiplerine ve yetkililere birinci elden teslim eden Balparmak, arıcılar ile görüşerek ihtiyaçları belirledi. Balparmak, 30 milyon lira bal alım kararı verdi.

İlk 6 ayda 1,6 milyar dolarlık yatırım çekti
EKONOMİ
İlk 6 ayda 1,6 milyar dolarlık yatırım çekti

Türkiye güçlü büyüyecek
EKONOMİ
Türkiye güçlü büyüyecek

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.