|

Tesla'nın elektrikli kamyonu Semi yolda görüntülendi

Tesla'nın elektrikli kamyonu Semi, Kaliforniya sokaklarında göründü. Kamyon ilk sokak sürüş denemesinde meraklı gözlerin markajına alındı. Elon Musk, Semi'nin üretimine 2019'a kadar başlanmayacağını açıklamıştı. Bu nedenle yollarda görülen modelin yalnızca bir prototip olmasının muhtemel olduğu açıklandı.

Yeni Şafak
12:40 - 23/01/2018 Salı
Güncelleme: 12:51 - 23/01/2018 Salı
Diğer
Tesla'nın elektrikli kamyonu Semi
Tesla'nın elektrikli kamyonu Semi

Tesla Semi, şirketin Kaliforniya'daki merkezinden çok da uzakta olmayan bir sokakta seyir halinde görüldü. Hemen telefonuna davranan yayalar, 17 Ocak tarihinde kamyonun 7 saniyelik de olsa videosunu kaydedebildi.

Elon Musk, Semi'nin üretimine 2019'a kadar başlanmayacağını açıklamıştı. Bu nedenle yollarda görülen modelin yalnızca bir protototip olması muhtemel.


Tam şarjla 800 km yol kat edebilen Semi, 30 dakika şarjla 600 km civarı yol kat edebiliyor. Habertürk'te yer alan habere göre, Semi kamyonları yük taşımadığında 0'dan 100 km/sa hıza yalnızca 5 saniyede çıkıyor. Arkasında yük taşıdığında ise bu hıza ulaşması 20 saniye sürüyor.

  • Pepsi, Walmart ve Anheuser-Busch gibi ünlü firmalar, lojistik operasyonlarında kullanmak için Tesla'dan Semi kamyon sipariş ettiler. Tesla Semi 150 bin dolardan başlayan fiyatlarla satılacak.
#Tesla
#ABD
#Kaliforniya
#Elektrikli kamyon Semi
6 yıl önce