Gündem 15 günlük mola bitti

15 günlük mola bitti

18 milyon öğrenci 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi için bugün ders başı yapıyor. İkinci yarıyıl 14 Haziran’da sona erecek. İkinci dönem, ortaokul ve lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Yarıyıl tatilinin ardından 2018-2019 eğitim öğretim yılının ikinci dönemi, yaklaşık 18 milyon öğrenci ile 1 milyonu aşkın öğretmen için bugün başlıyor. Eğitimin ikinci yarıyıl dönemi 14 Haziran Cuma günü sona erecek. İkinci dönem, ortaokul öğrencileri ve lise son sınıf öğrencileri için sınav heyecanıyla geçecek.

TAKVİMLER AÇIKLANDI

Milli Eğitim Bakanlığının uyguladığı Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav 1 Haziran’da yapılacak. 8. sınıf öğretim programları esas alınarak yapılacak sınav, iki bölüm halinde ve aynı gün uygulanacak. Sınavda çoktan seçmeli 90 soru sorulacak.

TYT 15 HAZİRAN’DA

  • ÖSYM’nin internet sitesinden duyurulan takvime göre de 2019 Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın (YKS) 1. oturumu (TYT) 15 Haziran’da, 2. oturumu (AYT) ile yabancı dil oturumu 16 Haziran’da yapılacak. YKS başvuruları 12 Şubat-6 Mart’ta alınacak. YKS için geç başvuru tarihi ise 19 Mart olarak belirlendi. Sınav sonuçları 18 Temmuz’da açıklanacak.

'Merdiven altı' kurslara ağır yaptırım geliyor
GÜNDEM
'Merdiven altı' kurslara ağır yaptırım geliyor

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.