Gündem15 tatil ne zaman, okullar ne zaman kapanıyor?

15 tatil ne zaman? Sömestr ne zaman başlıyor

15 tatil ne zaman, okullar ne zaman kapanıyor?

Tatil yapacakları günü iple çeken öğrenciler 15 tatil ile birlikte dinlenme ve kendilerine daha fazla zaman ayırma fırsatı bulacak. Öğrencilerin uzun süredir merak ettiği konulardan birisi de 15 tatil ne zaman sorusu. Peki, Okullar ne zaman kapanıyor? Yılbaşı tatili hangi güne denk geliyor? 15 tatil ne zaman başlayacak?

Haber MerkeziDiğer
15 tatil ne zaman başlıyor sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimi üzerinden açıklandı.
15 tatil ne zaman başlıyor sorusu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın takvimi üzerinden açıklandı.

Öğrenciler, yılbaşının yaklaşması ve sınavlarda yavaş yavaş sona gelinmesi ile birlikte 15 gün yarıyıl tatilinin ne zaman başlayacağını sorgulamaya başladı. Tatil yapacakları günü iple çeken öğrencilerin sorguladığı 15 tatil ne zaman sorusu, milyonlarca kişi tarafından sorgulanmaya devam ediyor. Yarıyıl tatili ile birlikte dinlenme ve kendilerine daha fazla zaman ayırma fırsatı bulacak olan öğrenciler, 15 tatil ne zaman konusunun detaylarını sorguluyor. 15 tatilden önce ise okullara kar engeli olmazsa ilk tatil yılbaşında olacak. Peki, 15 tatil ne zaman başlıyor? Yılbaşı hangi güne denk geliyor? İşte öğrencilerin araştırdığı soruların cevapları:

15 tatil ne zaman

2017-2018 eğitim öğretim yılının ilk dönem sınavlarının yavaş yavaş sona gelinmesi ile birlikte milyonlarca öğrenci tarafından 'Okullar ne zaman kapanıyor' sorusu gündeme gelmeye başladı. Ve merakla beklenen 15 günlük yarıyıl tatiline sayılı günler kaldı. 15 günlük tatil serüveni 19 Ocak 2018 tarihinde çalacak son ders zili ile başlayacak. Yarıyıl tatili 3 Şubat 2018 tarihinde son buluyor fakat 3 Şubat'ın Cumartesi gününe denk gelmesi ve hafta sonunun tatil olması sebebiyle okullar 5 Şubat 2018 tarihinde açılacak.

Yarıyıl tatili 3 Şubat 2018 tarihinde son buluyor.

Yılbaşında 1 gün tatil

Her sene olduğu gibi bu senede yılbaşı günü resmi tatil olarak ilan edildi. Bu yıl 01 Ocak 2018 tarihi pazartesi gününe denk geliyor.

Okullar 8 Haziran 2018 tarihinde kapanacak.

Yaz tatili ne zaman başlayacak?

Öğrenciler 15 günlük yarıyıl tatilinin ardından yaklaşık 4 aylık ikinci dönem eğitimine başlayacak. 15 gün tatilinin yaklaşmasının heyecanını yaşayan öğrenciler bir yandan da yaz tatilinin başlangıç tarihini sorguluyor. Milli Eğitim Bakanlığı'nın yayımladığı 2017-2018 çalışma takvimine göre okullar 8 Haziran 2018 tarihinde kapanacak ve 3 aylık yaz tatili başlayacak.

e-Okul girişi yazılı ve sözlü sonuçları nasıl öğrenilir
GÜNDEM
e-Okul girişi yazılı ve sözlü sonuçları nasıl öğrenilir

Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor
Spor

Gheorghe Hagi Viitorul'dan kesin olarak ayrılıyor

Gheorghe Hagi, sahibi ve teknik direktörü olduğu Viitorul Constanta kulübünden kesin olarak ayrılıyor. Hagi'nin kulübünü gelecek yıldan itibaren Rumen teknik adam Costel Galca'nın çalıştıracağı iddia edildi.
Çiftlik Bank'ın dolandırıcısının iadesi için harekete geçildi
Ekonomi

Çiftlik Bank'ın dolandırıcısının iadesi için harekete geçildi

Çiftlik Bank vurgunuyla 77 bin kişiyi dolandırıp Uruguay'a kaçan Mehmet Aydın'ın iadesi için Türkiye harekete geçti. Dışişleri Bakanlığı iade dosyasını Arjantin'e gönderdi. Konuyla ilgili açıklama yapan Adalet Bakanı Gül, "Çiftlik Bank olayında iade ve kırmızı bülten süreçleri başlatılmıştır, konu savcılığımız ve bakanlığımızca takip edilmektedir" dedi.
4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!
Dünya

4 yıl önce 239 kişiyle kaybolan uçak hakkında önemli iddia!

Avustralyalı makine mühendisi Peter McMahon, 8 Mart 2014'te kaybolan Malezya Havayolları'nın uçağını bulduğunu ileri sürdü. Konuyla alakalı dört Amerikalı uzmanın da Avustralya'ya geldiğini belirten McMahon, uçağın kokpitinde kurşun izleri bulunduğunu ve enkazın bu nedenle dünyanın gözlerinden uzak tutulduğunu da söyledi.
Facebook’u sil kampanyası büyüyor
Teknoloji

Facebook’u sil kampanyası büyüyor

50 milyon kullanıcının hesap bilgilerini usulsüz şekilde sattığı ortaya çıkan sosyal medya devi Facebook’u protesto eden kullanıcılar “Facebook’u sil” kampanyası başlattı.
Neden bırakıp kaçtılar?
Gündem

Neden bırakıp kaçtılar?

Zeytin Dalı Harekatı kapsamından geçtiğimiz gün Afrin’in terörist gruplardan arındırılmasının ardından ilçe merkezinde güvenlik güçlerinin geniş çaplı arama-tarama faaliyetleri devam ediyor. İlçe merkezine ilerleyişte çok sayıda tünel ve mühimmat ele geçiren TSK-ÖSO unsurları NATO standartlarında dev mühimmat depoları buldu. Uzmanlara göre, teröristlerin aralarında TOW füzelerinden SUV-23’lere, doçkalardan arazi mayınlarına kadar her türlü mühimmatı bırakıp kaçmalarında farklı dinamikler etkin.