Gündem 9 şehit için9 bayrak

9 şehit için 9 bayrak

Afrin’de terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ’a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerle çıkan çatışmada 9 askerin şehit düştüğü Şehitler Tepesi’ne 9 Türk bayrağı dikildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
9 askerin şehit düştüğü Şehitler Tepesi'ne Hassa Belediyesi tarafından 9 Türk bayrağı dikildi.
9 askerin şehit düştüğü Şehitler Tepesi'ne Hassa Belediyesi tarafından 9 Türk bayrağı dikildi.

Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerle çıkan çatışmada 9 askerin şehit düştüğü Şehitler Tepesi'ne Hassa Belediyesi tarafından 9 Türk bayrağı dikildi. Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, vatan için canlarını feda eden tüm şehitlere minnettar olduklarını kaydetti. Raco bölgesindeki Şehitler Tepesi'nde verilen 9 şehidi unutmadıklarını belirten Demirel, "Tepeye, rengini şehitlerimizin kanından alan 9 ay yıldızlı al bayrağımızı dikmek için çalışma başlatmıştık. Şu an çalışmalar bitti. Allah şehitlerimizin ruhunu şad, mekanlarını cennet eylesin" ifadelerini kullandı.

Zeytin Dalı Harekatı'nın 41'nci gününde, Hatay'ın Hassa ilçesi karşısındaki Hac Bilal Köyü Keltepe bölgesinde, PYD/PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 9 asker şehit oldu. Teröristlerden temizlenen Keltepe'nin adı ise "Şehitler Tepesi" olarak değiştirildi.

/**/

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.