Gündem 9 şehit için9 bayrak

9 şehit için 9 bayrak

Afrin’de terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ’a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerle çıkan çatışmada 9 askerin şehit düştüğü Şehitler Tepesi’ne 9 Türk bayrağı dikildi.

Haber Merkezi Yeni Şafak
9 askerin şehit düştüğü Şehitler Tepesi'ne Hassa Belediyesi tarafından 9 Türk bayrağı dikildi.
9 askerin şehit düştüğü Şehitler Tepesi'ne Hassa Belediyesi tarafından 9 Türk bayrağı dikildi.

Suriye'nin Afrin bölgesinde terör örgütleri PYD/PKK ve DEAŞ'a yönelik başlatılan Zeytin Dalı Harekatı kapsamında teröristlerle çıkan çatışmada 9 askerin şehit düştüğü Şehitler Tepesi'ne Hassa Belediyesi tarafından 9 Türk bayrağı dikildi. Hassa Belediye Başkanı Abdurrahman Demirel, vatan için canlarını feda eden tüm şehitlere minnettar olduklarını kaydetti. Raco bölgesindeki Şehitler Tepesi'nde verilen 9 şehidi unutmadıklarını belirten Demirel, "Tepeye, rengini şehitlerimizin kanından alan 9 ay yıldızlı al bayrağımızı dikmek için çalışma başlatmıştık. Şu an çalışmalar bitti. Allah şehitlerimizin ruhunu şad, mekanlarını cennet eylesin" ifadelerini kullandı.

Zeytin Dalı Harekatı'nın 41'nci gününde, Hatay'ın Hassa ilçesi karşısındaki Hac Bilal Köyü Keltepe bölgesinde, PYD/PKK'lı teröristler ile güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 9 asker şehit oldu. Teröristlerden temizlenen Keltepe'nin adı ise "Şehitler Tepesi" olarak değiştirildi.

Merkez Bankası'ndan dövize yeni müdahale
Ekonomi

Merkez Bankası'ndan dövize yeni müdahale

Merkez Bankası'ndan yükselen döviz kurlarına karşı 3 günde 3 hamle birden geldi. Merkez Bankası faiz ve döviz satım pozisyon tutarını arttırmasının ardından bu sabah ise yaptığı son hamle ile ihracat reeskont kredi ödemelerinde kuru sabitledi.
Beklenen yağış başladı: 3 güne dikkat
Gündem

Beklenen yağış başladı: 3 güne dikkat

Meteoroloji’den yapılan son değerlendirmelere göre; İstanbul, Ankara ve İzmir’de bugün ve önümüzdeki 2 gün boyunca sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlar bekleniyor. Yağışların İstanbul ve İzmir’de Pazar günü sona ereceği belirtilirken Ankara'da ise önümüzdeki hafta boyunca görülmeye devam edeceği bildirildi.
15 gün içinde bildirmek zorunlu
Ekonomi

15 gün içinde bildirmek zorunlu

SGK'ya verilmesi gereken bildirge, beyanname, belge veya defterlere istinaden sigortalıların ve çalışma gün sayılarının eksiksiz bildirilmesi şartıyla bildirilen prime esas kazanç tutarında, fiilin işlendiği tarihteki brüt asgari ücretin üçte birini geçmemek ve yüzde birini aşmayacak şekilde eksiklik tespit edilmesi durumunda, eksikliğin 15 gün içinde düzeltilmesi için ilgiliye ihtar verilecek. Ayrıca Türk Parasının Kıymetini Koruma Kanuna ek madde getirilerek, gerekli izin ve belgeyi almaksızın ticari faaliyette bulunanlar 50 bin ila 250 bin TL arasında bir ücret ödemekle cezalandırılacak.
Bahçeşehirliler panikte: Yılan sanılıp öldürülüyor
Gündem

Bahçeşehirliler panikte: Yılan sanılıp öldürülüyor

Bahçeşehir Gölet’teki inşaat çalışmaları nedeniyle çevredeki doğal yaşam da etkilendi. Yuvaları dağılan oluklu kertenkeleler, sokaklara çıkmaya başladı. Doğadaki en uysal canlılardan olan kertenkeleler, yılana benzetildiği için çevre halkı tarafından öldürülüyor.
1,5 milyon kişiye emeklilik sürprizi
Ekonomi

1,5 milyon kişiye emeklilik sürprizi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, öğretmen, polis, hemşire ve din görevlilerinin emekli maaşını artıracak 3 bin 600 ek gösterge müjdesi verdi. Erdoğan bu kesimin emekliliklerinde hizmetlerinin karşılığını alacağını söyledi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.