Gündem ABDnin S-400 tehdidi kabul edilemez

ABD’nin S-400 tehdidi kabul edilemez

Umran Kültür ve Medeniyet Hareketi, Türkiye’nin Rusya’dan S-400 hava savunma sistemi satın almasının iç mesele olduğunu belirterek, ABD’den gelen tehditlere tepki gösterdi. Açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Haber Merkezi Yeni Şafak
S-400 Hava Savunma Sistemleri
S-400 Hava Savunma Sistemleri

Açıklamada şu görüşlere yer verildi: “Türkiye kendi güvenliği için ne gerekiyorsa onu yapacak güce ve iradeye sahip bir ülkedir. Bunu; başta ABD olmak üzere, İsrail, AB ülkeleri ve NATO iyi bilmelidir. Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Milli Savunma Bakanı Akar ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarını yerinde buluyor, destekliyoruz.

ÜSLERİ DERHAL KAPATALIM

ABD ve NATO bize yaptırım uygularsa; Türkiye, ülkemizdeki Amerikan ve NATO Üslerini derhal kapatmalı ve NATO ile ilişkileri askıya almalıdır. ABD ve NATO ile ilgili geçmişte yapılmış olan ikili anlaşmalar gözden geçirilmelidir. Amerika’nın bu anlaşmayı iptal ettirmek için bu kadar ısrarcı olmasının sebebi Doğu Akdeniz ve Kıbrıs çevresinde bulunan ve toplam değeri 3 trilyon Dolar olduğu ifade edilen, 60 milyar varil petrole eşdeğer hidrokarbon rezervinden Türkiye’yi uzak tutmaktır.

KUŞATMAYA ÇALIŞIYORLAR

Her yönden bizi kuşatmaya çalışıyorlar. Dost ve müttefik gibi görünen düşmanlara karşı, bir an önce yerli ve milli sanayimizi geliştirmek mecburiyetindeyiz.”

ABD’den şimdi de ekonomik şantaj
DÜNYA
ABD’den şimdi de ekonomik şantaj
‘Benzemez Kimse Sana’ 26 Şubat’ta raflarda
Hayat

‘Benzemez Kimse Sana’ 26 Şubat’ta raflarda

Portre Yazarı Mehmet Aycı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın liderlik karakterini bütün bileşenleriyle ayrı bölümler halinde ele aldığı “Benzemez Kimse Sana Bir Erdoğan Portresi” isimli kitabı yazdı.
İstanbul'da iki bina arasında sıkışan 16 asırlık tarih: Günümüzde kaidesi kalan sütun yok olma tehlikesiyle karşı karşıya
Hayat

İstanbul'da iki bina arasında sıkışan 16 asırlık tarih: Günümüzde kaidesi kalan sütun yok olma tehlikesiyle karşı karşıya

Fatih'te bulunan 5. yüzyılda Doğu Roma İmparatoru Arkadios döneminde çıkan isyanın bastırılması üzerine, zaferi taçlandırmak üzere dikilen, günümüzde kaidesi kalan sütun yok olma tehlikesiyle karşı karşıya. İki bina arasında sıkışmış halde duran üzerindeki motifleri de kaybolan Arkadios Sütununda derin çatlaklar görülüyor. Osmanlı döneminde kadın esirlerin satıldığı Avrat Pazarı'nın ortasında kaldığı için "Avrat Taşı" adıyla da anılıyor.
Trans yağa sınırlama getiriliyor: Toplam yağın 100 gramında 2 gramı geçemeyecek
Hayat

Trans yağa sınırlama getiriliyor: Toplam yağın 100 gramında 2 gramı geçemeyecek

Tarım ve Orman Bakanı Pakdemirli, bütün bitkisel ve bitkisel kaynaklı gıdalardaki trans yağ miktarına sınırlama getireceklerini belirtti. Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "Düzenlemeyle bütün bitkisel ve bitkisel kaynaklı gıdalardaki trans yağ miktarına sınırlama getiriyoruz. Hayvansal yağlarda doğal olarak bulunan trans yağ hariç, gıda satış ve toplu tüketim yerlerinde son tüketiciye arz edilecek gıdalarda trans yağ içeriği, toplam yağın 100 gramında 2 gramı geçemeyecek" dedi.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.