Gündem AK Parti Grup Başkanvekili Göksu Yenikapıya Kadir Topbaşın adının verilmesi için teklif sunduk

AK Parti Grup Başkanvekili Göksu: Yenikapı'ya Kadir Topbaş'ın adının verilmesi için teklif sunduk

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, Yenikapı Meydanı ve Avrasya Gösteri Merkezi'ne geçtiğimiz günlerde vefat eden eski İBB Başkanı Kadir Topbaş'ın adının verilmesi için meclise teklif sunduklarını açıkladı.

Haber Merkezi DHA
AK Parti Grup Başkanvekili Göksu: Yenikapıya Kadir Topbaşın adının verilmesi için teklif sunduk
Kadir Topbaş ve Mehmet Göksu

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, İBB Meclisi'nin Mart ayı toplantısında Kadir Topbaş andı.

Göksu, "13 yıl boyunca bu şehre çok başarılı bir şekilde hizmet eden merhum Kadir Topbaş ağabeyimiz rahmeti rahmana kavuşması hepimizi derinden üzdü. Kendisine, huzurlarınızda bir kez daha Allah'tan rahmet diliyorum" dedi.

Tevfik Göksu, AK Parti grubu olarak Tobaş'ın adının Yenikapı Meydanı ile Yenikapı'daki Avrasya Gösteri ve Sanat Merkezi'ne verilmesini teklif ettiklerini söyledi.

Tevfik Göksu, tüm partilerin teklifi kabul ettiğini söyleyerek, "Kadir Topbaş gibi İstanbul'a büyük hizmetleri geçmiş, İBB Başkanlığı yapmış birisine bu meclisin çok büyük bir vefa göstererek, O'nun adını nesillerden nesillere aktaracak, taçlandıracak bir vefa hareketi yapması gerektiğini düşünerek bütün siyasi partilerimize AK Parti grubu olarak bir teklifte bulunduk.

Dedik ki, Kadir Topbaş ağabeyimizin, gerçekten onun adının kıyamete kadar yaşayacağı bir vefa örneği gösterelim. Bu teklifi bütün siyasi partilerimiz kabul ettiler. Hepsine teşekkür ediyorum. Bütün İstanbullulara ve Kadir Topbaş ağabeyimizin ailesine şu müjdeyi vermek istiyorum.

Kadir Topbaş döneminde yapılan bu görmüş olduğunuz Yenikapı Meydanı ve Avrasya Gösteri Merkezi'nin adı, bugün mecliste alacağımız kararla inşallah bundan sonra Kadir Topbaş Meydanı ve Kadir Topbaş Gösteri Merkezi olarak anılacak" ifadelerini kullandı.

Kadir Topbaş çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti
KORONAVİRÜS
Kadir Topbaş çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kadir Topbaş için taziye mesajı
GÜNDEM
Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kadir Topbaş için taziye mesajı

Kadir Topbaş son yolculuğuna uğurlandı: Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı
GÜNDEM
Kadir Topbaş son yolculuğuna uğurlandı: Törene Cumhurbaşkanı Erdoğan da katıldı

Kadir Topbaş son yolculuğuna uğurlandı
OYNAT 01:45
Kadir Topbaş son yolculuğuna uğurlandı
Eski İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Belediye Başkanı Kadir Topbaş, uzun süredir koronavirüsü tedavisi gördüğü hastanede 76 yaşında çoklu organ yetmezliği nedeniyle hayatını kaybetti. İBB'de düzenlenen tören ardından Kadir Topbaş'ın cenazesi Fatih Camii'ne getirildi. Topbaş'ın öğle vakti kılınan cenaze namazına cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan da katıldı.


Abone Ol Google News

6698 sayılı Kişisel Verilerin Korunması Kanunundaki amaçlar ile sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerezler kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.